A A A

Tryb ciemny i zwiększony limit na OneDrive

2 lipca 2020, 17:00
To najważniejsze zmiany wprowadzone ostatnio w usłudze Microsoftu.
Tryb ciemny i zwiększony limit na OneDrive

Użytkownicy prześlą większe pliki.

Microsoft zwiększa limit rozmiaru przesyłanych plików z 15 GB do 100 GB dla wszystkich użytkowników OneDrive i SharePoint. Ze zmiany skorzystają przede wszystkim klienci biznesowi, którzy robią transfer dużych plików typu CAD lub filmów. Wkrótce będą oni mogli też skorzystać z integracji przesyłania materiałów w Microsoft Teams.

Kolejnym udogodnieniem będzie udostępnianie linku z paska adresu. Od teraz wystarczy skopiować to, co wyświetla się na pasku, bez potrzeby generowania specjalnego linku udostępniania.

 

Łatwiej udostępnisz i dodasz folder

Jeszcze w tym miesiącu użytkownicy biznesowi będą mogli również wyświetlić podgląd nowego przycisku „Add to OneDrive", który pozwoli łatwo dodawać współdzielone foldery do usługi OneDrive. Mogą to być treści zarówno z OneDrive, jak i z biblioteki z Microsoft Teams lub SharePoint.

Właściciele kont bezpłatnych i płatnych zyskają też opcję udostępniania treści utworzonym grupom. Ma to przyspieszyć cały proces dzięki temu, że możliwe będzie wysłanie pliku wszystkim członkom jednocześnie.

 

Tryb ciemny w przeglądarkach

OneDrive wprowadza także do wersji internetowej tryb ciemny, dostępny już na iOS-a i Androida. Z opcji skorzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Data jej wprowadzenia nie jest jeszcze znana.

fot. OneDrive

 


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto