A A A

Ujawniono ilość pamięci w RTX 3080 i 3090

27 sierpnia 2020, 15:40
W obu przypadkach nieco inna niż można się było spodziewać.
Ujawniono ilość pamięci w RTX 3080 i 3090

 

Serwis Videocardz podał informację o ilości pamięci w nowych RTX-ach

 

Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Nvidię, ale jej autorzy powołują się na jednego z zewnętrznych producentów. Różnica pomiędzy obiema kartami może być dość spora.

 

Przepaść?

 

Jak podaje serwis, RTX 3090 zaoferuje użytkownikom aż 24 GB pamięci, podczas gdy RTX 3080 „jedynie" 10 GB. Oznacza też przy okazji, że RTX 3090 może być bardzo drogi ze względu na koszty produkcji kości pamięci typu GDDR6X napędzającej nową generację GPU Nvidii. Choć nawet w przypadku tańszego modelu jest to ilość, która powinna wystarczyć graczom na kilka lat, tak duża różnica wydaje się zastanawiająca.

Stąd pojawiły się już spekulacje o ewentualnych planach koncernu dotyczących modelu 3080 Super z 16 GB pamięci, który miałby w przyszłym roku wypełnić powstałą lukę. Inne źródła mówią natomiast o tym, że po prostu część modeli od producentów zewnętrznych będzie mieć podwojoną pamięć.

 

Trzy nowe modele

 

Videocardz odnosi się też do zaplanowanego na 1 września pokazu nowych GPU wykonanych w oparciu o architekturę Ampere. Zdaniem autorów przecieku, podczas prezentacji poznamy nie tylko modele 3080 i 3090, ale także 3070.

Do jakichkolwiek informacji na jego temat nie udało się jednak serwisowi jeszcze dotrzeć. Poza specyfikacją i wynikami testów wydajności Nvidia ujawni też ceny nowych kart.

fot. Nvidia

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto