A A A

Ukazał się nowy jailbreak dla wszystkich iPhone'ów

25 maja 2020, 13:10
Narzędzie pozwala złamać zabezpieczenia najnowszej wersji systemu.
Ukazał się nowy jailbreak dla wszystkich iPhone'ów

Apple wydał niedawno poprawkę 13.5 dla systemu iOS.

Jak się okazuje, hakerom wystarczyło zaledwie parę dni na stworzenie jailbreaka do udoskonalonego systemu Apple'a. Jest to narzędzie pozwalające zdjąć zabezpieczenia i – kosztem bezpieczeństwa – zwiększyć funkcjonalność telefonów z iOS-em.

 

Szybka akcja

Złamaniem kolejnej kompilacji sytemu pochwaliła się na Twitterze grupa unc0Ver. Nowy jailbreak pasuje do wszystkich wersji systemu – od 11 do 13.5. Możliwe, że aktualizacja 13.5 zawiera jakąś większą lukę, bo hakerzy uporali się z nią w niecały tydzień.

Klasycznie już nie ujawniono dokładnej metody przeprowadzenia całej operacji. Ma to utrudnić producentowi szybką reakcję, choć najpewniej błąd jak zwykle zostanie przez firmę załatany w kolejnej kompilacji systemu. Najprawdopodobniej jednak wtedy hakerzy znajdą inną metodę zdjęcia zabezpieczeń systemu. Ta historia powtarza się za każdym razem.

fot. hurk – Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto