A A A

Ulltraszybkie ładowanie smartfonów 140W?

23 czerwca 2019, 14:00
Vivo pracuje nad innowacyjnym systemem ładowania smartfonów o mocy... 140W.
Ulltraszybkie ładowanie smartfonów 140W?

Wśród chińskich producentów telefonów trwa wyścig o to, kto zaoferuje szybsze ładowanie mobilnego urządzenia. Huawei ma ładowarki (i przede wszystkim smartfony, których baterie to wytrzymają) o mocy 40W, ale liderem w tej dziedzinie pozostaje Oppo i jego system SuperVOOC z 50W.

120W Super FlashCharge - bo taką nazwę ma nosić technologia Vivo - umożliwi naładowanie baterii 4000 mAh od 0 do 100 proc w 13 minut, a od 0 do 50 proc. w 5 minut. To prawdziwie rekordowy wynik. W przypadku SuperVOOC pełne ładowanie zajmuje około 40 minut.

Jeśli Vivo rzeczywiście posiada taką technologię, zaprezentuje ją podczas konferencji MWC 2019 w Szanghaju. Pytanie brzmi: czy ich Super FlashCharge można już implementować w smartfonach? Czy technologia ma wszystkie istotne certyfikaty techniczne?

Eksperci są zgodni, że na razie nie zobaczymy 140W w dostępnych na rynku telefonach.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto