A A A

Urządzenia AirTag mogą być niebezpieczne dla dzieci

30 czerwca 2021, 10:00
Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) wyraziła zaniepokojenie faktem, że AirTagi mają źle zabezpieczoną komorę baterii.
Urządzenia AirTag mogą być niebezpieczne dla dzieci

Ostrzegawcza etykieta nie wystarcza

ACCC zakomunikowała, że rodzice powinni trzymać urządzenie z dala od dzieci, ponieważ mogą one łatwo wyjąć z niego baterię.

„Pokrywka komory podczas zamykania wydaje odgłos, przypominający dźwięk, który informuje, że znajduje się na swoim miejscu, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest" – powiedziała wiceprzewodnicząca ACCC Delia Rickard.

„Wiemy, że małe dzieci mogą być zafascynowane kluczami i uwielbiają się nimi bawić, istnieje więc ryzyko, że będą miały kontakt z produktem, który jest np.. przymocowywany do breloczka" – dodała.

Według Rickard, firma Apple po zgłoszeniu problemu umieściła etykietę ostrzegawczą dotyczącą baterii na opakowaniu AirTagów, ale nadal istnieją problemy z zabezpieczeniem produktu.

„Samo etykieta ostrzegawcza nie rozwiewa naszych obaw związanych z dostępem dzieci do baterii guzikowych w tych urządzeniach" – powiedziała Rickard i dodała: „Apple twierdzi, że spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa dzieci, istnieją jednak problemy z ich interpretacją, więc kontynuujemy dyskusję z firmą".

Niektórzy australijscy detaliści wycofali AirTagi ze sklepów w zeszłym miesiącu, a ACCC powiedziała, że co najmniej jeden zagraniczny organ ds. bezpieczeństwa publicznego badał produkt Apple'a.

Fundacja Consumer Watchdog poinformowała, że średnio jedno dziecko miesięcznie doznaje poważnych obrażeń w wyniku połknięcia baterii. „W przypadku połknięcia bateria guzikowa może utknąć w gardle dziecka i wywołać reakcję chemiczną, która przepala tkankę, powodując śmierć lub poważne obrażenia w krótkim czasie" – czytamy w oświadczeniu fundacji.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto