A A A

Usługa Zakładki Google zostanie wyłączona

23 lipca 2021, 16:40
Stosunkowo mało znane narzędzie przestanie działać po 30 września.
Usługa Zakładki Google zostanie wyłączona

Zapomniana funkcja

Zakładki Google (Google Bookmarks) to usługa, która pozwala zapisywać zakładki do stron internetowych na zewnętrznym serwerze i odwoływać się do nich z różnych komputerów oraz przeglądarek WWW. Użytkownik może wprowadzać nazwę zakładki, adresu URL, do którego ma prowadzić, etykietę i krótkie opisu. Co ciekawe, mimo iż Zakładki Google działają od aż 16 lat, niewiele osób wiedziało o tej funkcji, a jeszcze mniej aktywnie z niej korzystało. Z tego powodu po wejściu do Google Bookmarks wyświetlany jest obecnie komunikat o planowanym wyłączeniu narzędzia po 30 września 2021 r.

Zakładki Google nie są bezpośrednio związane z zakładkami w przeglądarce Chrome i innych browserach. Zakończenie świadczenia usługi nie będzie mieć więc żadnego wpływu na zapisane lokalnie zakładki.

 

Bez naruszenia map

Co ciekawe, jedną z usług Google'a powiązaną z sieciowymi zakładkami było zapisywanie lokacji na firmowych Mapach. Portal 9To5Google zadał koncernowi pytanie, czy wyłączenie usługi sprawi, że zapisane lokacje usługi mapowej przestaną działać. Odpowiedź okazała się przecząca – użytkownicy nie muszą martwić się o funkcjonalność map nawet mimo planowanej likwidacji Zakładek.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto