A A A

W Adobe wykryjesz przeróbki z Photoshopa

13 listopada 2019, 09:45
Nowa funkcja Adobe umożliwi sprawdzenie, czy obraz poddano zmianom w programie graficznym.
W Adobe wykryjesz przeróbki z Photoshopa

„About Face" to funkcja sprawdzająca, czy twarz pokazana na testowanym zdjęciu jest naturalna, czy może próbowano ją upiększyć za pomocą Photoshopa. Opcja ta powstała i zyskała popularność podczas konferencji MAX organizowanej przez Adobe.

Konferencja MAX umożliwia inżynierom eksperymentowanie z nowymi pomysłami. Jeśli efekt ich pracy okaże się interesujący i godny wdrożenia, jest dodawany do produktów Adobe. Funkcja „About Face" jest wynikiem tegorocznej konferencji.

Po podłączeniu obrazu algorytm przeanalizuje pokazaną na fotografii twarz i wskaże ewentualne ingerencje. Przedstawi wirtualną „mapę cieplną", która pozwoli zobaczyć zmienione obszary: rozciągnięte, upakowane lub interpolowane piksele.

Funkcja „About Face" pozwala nawet cofnąć zmiany i przywrócić obraz do pierwotnego stanu. Narzędzie to może okazać się w przyszłości przydatne także do wykrywania głębokich podróbek i fałszywych wiadomości.

fot. Shanon – Pixabay

 


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto