A A A

W Adobe wykryjesz przeróbki z Photoshopa

13 listopada 2019, 09:45
Nowa funkcja Adobe umożliwi sprawdzenie, czy obraz poddano zmianom w programie graficznym.
W Adobe wykryjesz przeróbki z Photoshopa

„About Face" to funkcja sprawdzająca, czy twarz pokazana na testowanym zdjęciu jest naturalna, czy może próbowano ją upiększyć za pomocą Photoshopa. Opcja ta powstała i zyskała popularność podczas konferencji MAX organizowanej przez Adobe.

Konferencja MAX umożliwia inżynierom eksperymentowanie z nowymi pomysłami. Jeśli efekt ich pracy okaże się interesujący i godny wdrożenia, jest dodawany do produktów Adobe. Funkcja „About Face" jest wynikiem tegorocznej konferencji.

Po podłączeniu obrazu algorytm przeanalizuje pokazaną na fotografii twarz i wskaże ewentualne ingerencje. Przedstawi wirtualną „mapę cieplną", która pozwoli zobaczyć zmienione obszary: rozciągnięte, upakowane lub interpolowane piksele.

Funkcja „About Face" pozwala nawet cofnąć zmiany i przywrócić obraz do pierwotnego stanu. Narzędzie to może okazać się w przyszłości przydatne także do wykrywania głębokich podróbek i fałszywych wiadomości.

fot. Shanon – Pixabay

 


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Obudowa Chieftec Hawk AL-02B-TG-OP
27 marca 2020
Nowa konstrukcja Chiefteca jest wykonana z aluminium i szkła hartowanego. Zabezpiecza podzespoły przed wnikającym do wnętrza kurzem.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto