A A A

W Londynie skonfiskowano ponad 3,5 tys. hulajnóg elektrycznych

5 grudnia 2021, 09:35
W Wielkiej Brytanii na elektrycznych hulajnogach można jeździć tylko po terenie prywatnym.
W Londynie skonfiskowano ponad 3,5 tys. hulajnóg elektrycznych

„Nie wykorzystujcie klientów"

Na elektrycznej hulajnodze wolno jeździć po brytyjskich terenach publicznych tylko pod warunkiem, że jest to pojazd wypożyczony. Obowiązkiem wypożyczalni jest wyposażenie pojazdów w odpowiednie oświetlenie oraz ograniczenie maksymalnej prędkości poniżej 15,5 mili na godzinę (ok. 25 km/h).

Ograniczenia w poruszaniu się na elektrycznych hulajnogach zostały wprowadzone przez władze w związku z rosnącą liczbą wypadków z udziałem tych pojazdów.


Hulajnogi używane niezgodnie z prawem są konfiskowane, a użytkownicy karani mandatami i punktami karnymi. W roku 2021 londyńska policja skonfiskowała 3637 e-hulajnóg.

W związku z nadchodzącymi świętami policja zwraca uwagę sprzedawcom hulajnóg, aby informowali nabywców o ograniczeniach związanych z ich używaniem.

Brytyjski Departament Transportu (DfT) i Transport for London (TfL) wystosowały list otwarty do właścicieli sklepów z hulajnogami, aby nie „wykorzystywali" swoich klientów. Władze spodziewają się, że w nadchodzącym okresie przedświątecznym sprzedane zostaną tysiące e-hulajnóg i wiele z nich ruszy nielegalnie na tereny publiczne Londynu i innych miast Wielkiej Brytanii.

fot. moovi_escooter – Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi: prawo
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto