A A A

WHO pracuje nad oficjalną aplikacją o koronawirusie

27 marca 2020, 13:40
Wstępna wersja programu ma zadebiutować już 30 marca br.
WHO pracuje nad oficjalną aplikacją o koronawirusie

WHO podejmuje kolejne kroki w celu walki z dezinformacją, jaka szerzy się w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Organizacja działa już na TikToku i Facebooku, a teraz ogłosiła powstanie oficjalnej aplikacji WHO MyHealth dla iOS-a i Androida. Będzie można uzyskać do niej dostęp także z poziomu przeglądarki.

Program zostanie podzielony na kilka sekcji. Znajdziemy w nim przede wszystkim bazę oficjalnych danych o epidemii, takich jak mapa zarejestrowanych przypadków oraz związane z chorobą ogłoszenia i alerty. Użytkownik otrzyma także porady dotyczące profilaktyki i postępowania w przypadku wystąpienia niepokojących objawów. Planowane jest również zamieszczanie informacji dotyczących zasad postępowania podczas niezbędnych podróży.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała kwestia wersji językowych. Aplikacja pojawi się na iOS-ie i Androidzie już 30 marca br., tyle że we wczesnej wersji. Za jej stworzenie odpowiada grupa programistów działających w ramach wolontariatu nazwanego WHO Covid App Collective.

fot. WHO


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto