A A A

Walkie talkie w Microsoft Teams

16 stycznia 2022, 09:30
Nowe narzędzie aplikacji Teams zamieni smartfony w urządzenia do komunikacji półdupleksowej.
Walkie talkie w Microsoft Teams

„Naciśnij i mów" znowu w grze

Microsoft postanowił wyposażyć swoją sztandarową aplikację do pracy zdalnej w funkcję Walkie Talkie. Narzędzie działa przez sieć komórkową lub Wi-Fi i jest przeznaczone głównie dla pracowników „pierwszej linii", którzy mają kontakt z klientami i prowadzą codzienną działalność w firmach. Pomysł na uruchomienie Walkie talkie został ogłoszony przez firmę już dwa lata temu; teraz funkcja działa w aplikacjach na Androida i iOS-a. Dzięki współpracy producenta oprogramowania z firmą Zebra Technologies (producentem terminali), w tych urządzeniach ma pojawić się specjalny przycisk „naciśnij i mów", znany z klasycznych krótkofalówek.

Funkcje walkie talkie wciąż są rzadkością w aplikacjach komunikacyjnych. WhatsApp pozwala nagrywać fragmenty dźwięku, które można wysyłać i odbierać, zaś firma Apple uruchomiła cztery lata temu własną funkcję walkie talkie w Apple Watchu, oferując opcję „naciśnij i mów" w połączeniu FaceTime Audio.

fot. Zebra


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto