A A A

Ważna wiadomość dla klientów mBanku!

14 sierpnia 2018, 14:30
Serwis Niebezpiecznik odkrył groźną lukę w systemie zabezpieczeń mBanku. Za jej pomocą można wyprowadzić większą sumę z konta klientów, korzystających z samej bankowości mobilnej.
Ważna wiadomość dla klientów mBanku!

Serwis zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa cyfrowego opublikował materiał o lukach w zabezpieczeniach mBanku. Wynika z niego, że sprytni cyberprzestępcy mogą wykraść do 10 tys. zł z naszego konta, jeśli weszli w posiadanie loginu i hasła użytkownika, a także wyrobili duplikat karty SIM (numer klienta przestępcy zdobywają po zalogowaniu na konto). Do przeprowadzenia oszustwa nie potrzeba znać numeru PESEL, ani panieńskiego nazwiska matki.

Sposobem na ominięcie dalszych zabezpieczeń, jeśli złodziej ma już nasz login, hasło i kopię karty SIM, miało być zalogowanie się do platformy mBanku w wersji "light", czyli przeglądowej wersji bankowości internetowej powstałej z myślą o smartfonach (a właściwie starszych modelach telefonów). Według Niebezpiecznika, nawet jeśli użytkownik miał ustawioną domyślnie obsługę z poziomu aplikacji - wersja "light" umożliwiała przeprowadzenie transakcji do 10 tys. zł.

mBank wprowadził pełną dezaktywację wersji "light" dla użytkowników (najlepiej skontaktować się z infolinią banku), zarazem dalej pracuje nad rozwiązaniem zgłoszonych problemów.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Obudowa Chieftec Hawk AL-02B-TG-OP
27 marca 2020
Nowa konstrukcja Chiefteca jest wykonana z aluminium i szkła hartowanego. Zabezpiecza podzespoły przed wnikającym do wnętrza kurzem.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto