A A A

WeChat ma kłopoty w Chinach

9 sierpnia 2021, 10:30
Jedna z funkcji programu narusza (podobno) przepisy chroniące nieletnich.
WeChat ma kłopoty w Chinach

Niejasne zarzuty

Ludowa Prokuratura Okręgu Haidian w Pekinie wszczęła postępowanie przeciwko firmie Tencent – właścicielowi komunikatora WeChat. Zarzuca się jej, że „tryb młodzieżowy" w aplikacji nie jest zgodny z przepisami chroniącymi nieletnich.

Z komunikatu opublikowanego przez prokuraturę nie wynika, w jaki sposób „tryb młodzieżowy" WeChat narusza chińskie prawo. Po uaktywnieniu mechanizm ten ogranicza młodym użytkownikom dostęp do wybranych gier i funkcji, takich jak płatności lub znajdowanie znajomych.

Chińskie władze nawołują do zapewniania nieletnim lepszej ochrony zagrożeniami internetowymi, krytykując branżę gier wideo (i nazywając gry „duchowym opium"), a także platformy internetowe, które pomagają promować „kulturę celebrytów".

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto