A A A

WhatsApp z rozmowami audio/wideo na komputerach

18 grudnia 2020, 10:40
Pecetowy klient WhatsAppa ma nowe funkcje..
WhatsApp z rozmowami audio/wideo na komputerach

Rozmowy? Nie tylko tekstowe

Facebook ogłosił, że komunikator WhatsApp już wkrótce umożliwi prowadzenie rozmów głosowych oraz wideo także za pośrednictwem komputera. Do tej pory funkcje te były zarezerwowane wyłącznie dla mobilnej wersji aplikacji. Nie obędzie się jednak bez pewnych ograniczeń.

 

Limity istnieją

Przede wszystkim komunikacja dalej ma wymagać używania smartfona. Aby z pecetowej aplikacji dało się zadzwonić, użytkownik będzie musiał sparować z nią telefon. To obecnie raczej forma przekierowania, niż samodzielna funkcja. Całkiem prawdopodobne, że ograniczenie zostanie jednak zniesione w kolejnych wersjach aktualizacji.

To nie koniec zmian. Firma planuje też wprowadzić m.in. logowanie biometryczne na PC (też z autoryzacją przez telefon). Nowe funkcje są już testowane przez wąskie grono użytkowników. Jeżeli próby wypadną pomyślnie, wkrótce dołączy do nich reszta osób korzystających z WhatsAppa.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Studencki Festiwal Informatyczny
13 kwietnia 2021
Kolejna, szesnasta edycja konferencji poświęconej informatyce i nowoczesnym technologiom rozpocznie się 15 kwietnia.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto