A A A

Windows 10 będzie lepiej współpracował z Linuksem

16 marca 2020, 13:40
Microsoft zdecydował się na stworzenie nowej wersji narzędzia WSL. Oznacza to prostsze i częstsze aktualizacje, a także zwiększoną wydajność.
Windows 10 będzie lepiej współpracował z Linuksem

Microsoft postanowił poprawić w najbliższym czasie integrację Windowsa 10 z Linuksem. Firma planuje dokonać znaczącej aktualizacji WSL-a (Windows Subsystem for Linux) – specjalnego narzędzia pozwalającego na uruchamianie plików wykonalnych z Linuksa na Windowsie 10.

Opcja taka istnieje w systemie Microsoftu już od dłuższego czasu, jednak obarczona jest masą ograniczeń, które wynikają z dość starej wersji jądra. WSL 2 znacząco zwiększy możliwości programistów dzięki dodaniu wirtualizacji niskiego poziomu. Przyczyni się to nie tylko do znacznego wzrostu szybkości działania tej opcji, ale też uproszczenia procesu aktualizacji. Dotychczas zaktualizowanie dostępnego w WSL-u jądra wymagało wybrania pełnej instalacji nowej wersji systemu zamiast zwykłego update'u. Microsoft uprościł jednak ten proces.

Po zainstalowaniu aktualizacji narzędzie WSL będzie można uaktualnić również z poziomu Windows Update. Ma się to przyczynić także do częstszego wydawania nowych wersji.

Narzędzie już od roku było testowane przez użytkowników programu Insider, a zadebiutuje w kolejnej dużej aktualizacji systemu.

fot. Pixabay

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto