A A A

Windows 8.1 Blue z przyciskiem Start

3 czerwca 2013, 08:02
Windows 8.1 Blue z przyciskiem Start

W kolejnej wersji Windowsa - 8.1 Blue - powróci słynny przycisk Start. Mimo to nie zadowoli on wszystkich konserwatywnych użytkowników.

Słynny bloger od lat związany z Microsoftem, Paul Thurrott na swojej stronie internetowej zamieścił screen pokazujący nowy-stary przycisk Start. Wygląda on dokładnie tak jak logo Windowsa i ładnie wkomponowuje się w estetykę systemu.

Mimo powrotu "klasycznego" przycisku Start, do kolejnej generacji systemu Microsoftu nie wróci menu Start. Kliknięcie we wspomniany przycisk wywoła nowy ekran Start i przeniesie użytkownika do menu popularnych kafelków. Co równie istotne, tłem menu Start w Windowsie 8.1 Blue będzie mogła być tapeta, której używamy na pulpicie. Domyślnie funkcja ta będzie wyłączona.

Wszystko wskazuje na to, że pomimo powrotu Microsoftu do przycisku Start, część użytkowników i tak będzie niezadowolona. Cóż, gigant z Redmond na pewno wie lepiej, czego od ich systemu operacyjnego oczekują konsumenci.


Marcin Powęska
marcin.poweska@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
dawidsab
dawidsab
4 czerwca 2013, 08:26
Witam! W sumie to już nie mogę się doczekać aktualizacji do "Windows 8.1". Bynajmniej nie dlatego, że powróci przycisk "Start", gdyż o ile mi wiadomo już nie będzie on wywoływał menu "Start" tak jak to było w poprzednich wersjach systemu, a jedynie będzie przenosił do ekranu startowego. Osobiście - nie przeszkadza mi to zbytnio, gdyż już się przyzwyczaiłem do braku menu "Start" - i do nowego ekranu startowego. Bardziej czekam na aktualizacje aplikacji już zainstalowanych w laptopie, jak i tych w sklepie "Windows Store" (w tym także na "Internet Explorer 11") gdyż jestem ciekawy co nam zaoferuje nowa wersja owej przeglądarki. A jak wszyscy wiemy - od przywracania przycisku "Start" (w tym menu "Start") są specjalne programy, więc gdyby brak menu mi przeszkadzał, to z pewnością już dawno takowy bym zainstalował. Nawet w sklepie "Windows Store" jest aplikacja do przywracania menu "Start" o nazwie "StartW8 Start Menu". To na razie tyle z mojej strony ;).
Najnowsze aktualnościSynology - nowy model DS419slim
24 czerwca 2019
Firma Synology wprowadziła na rynek model DiskStation DS419slim, 4-kieszeniowy serwer NAS z obsługą 2,5-calowych dysków.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto