A A A

Windows XP i spółka z jeszcze jedną poprawką

16 maja 2019, 09:35
Microsoft, wypadł poprawki do starszych wersji Windowsa, w tym do Windows XP, chociaż obiecywał, że ten system jest dla niego "martwy".
Windows XP i spółka z jeszcze jedną poprawką

Poprawki trafiły do systemu Windows 7, Windows Server 2008 R2 oraz starszych wersji, w tym Windows XP. Amerykańska firma nie chce, aby nieco archaiczne sprzęty padły ofiarą ataku, który mógłby zaszkodzić sporej ilości osób.

Powód? Podatność w stylu WannaCry, które spowodowały poważne spustoszenie, chociażby w brytyjskim systemie opieki zdrowotnej. Hakerzy często bazują na sprzętach, które nie są zbyt często aktualizowane. Microsoft chce przekonać odpowiednie instytucje, iż warto zawczasu zadbać o instalację najnowszego oprogramowania.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Długopis-dyktafon Olympus VP-20
17 lutego 2020
Olympus wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dziennikarzy i projektuje ciekawy gadżet – elegancki dyktafon wizualnie przypominający długopis.

Nowości w aplikacji Telegram
17 lutego 2020
Telegram nie ma tak wielu użytkowników jak Messenger czy WhatsApp, ale wciąż nieźle sobie radzi. Doczekał się właśnie kolejnej aktualizacji.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto