A A A

Wkrótce premiera flagowego procesora AMD

21 października 2019, 16:05
Z pierwszych testów Ryzena 9 3950X wynika, że będzie on demonem wydajności.
Wkrótce premiera flagowego procesora AMD

Zbliża się premiera flagowego CPU firmy AMD. Do sieci trafiły już pierwsze wyniki testów procesora Ryzen 9 3950X. Źródłem nieoficjalnych informacji jest baza danych 3DMarka, jednego z najpopularniejszych benchmarków na świecie. Jeżeli wyniki z niej pochodzące się potwierdzą, będziemy mieć do czynienia z CPU potężniejszym od Core i9-10980XE, czyli obecnie najwydajniejszej jednostki Intela.

Patrząc na wyniki testów, można mówić wręcz o deklasacji. W teście Firestrike 16-rdzeniowy procesor AMD uzyskał 32082 punktów, czyli o 24% więcej od konkurenta. Oba układy pracowały przy taktowaniu bazowym. Nieco inne wyniki uzyskano przy teście wykonanym za pomocą Geekbench. Wykazały one, że jednostka AMD jest lepsza w teście jednego rdzenia, ale gorzej prezentuje się pod kątem wydajności wielordzeniowej.

Co ciekawe, wyniki drastycznie różniły się w zależności od tego, czy testy prowadzono na platformie B450 czy X570. W przypadku X570 dużo wyższy był wynik wielordzeniowy, niższy za to – jednordzeniowy. Z przesadnym optymizmem należy się więc jeszcze wstrzymać. Tym niemniej wygląda na to, że AMD jest obecnie dla Intela bardzo poważnym konkurentem.

fot. AMD


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto