A A A

Wkrótce premiera flagowego procesora AMD

21 października 2019, 16:05
Z pierwszych testów Ryzena 9 3950X wynika, że będzie on demonem wydajności.
Wkrótce premiera flagowego procesora AMD

Zbliża się premiera flagowego CPU firmy AMD. Do sieci trafiły już pierwsze wyniki testów procesora Ryzen 9 3950X. Źródłem nieoficjalnych informacji jest baza danych 3DMarka, jednego z najpopularniejszych benchmarków na świecie. Jeżeli wyniki z niej pochodzące się potwierdzą, będziemy mieć do czynienia z CPU potężniejszym od Core i9-10980XE, czyli obecnie najwydajniejszej jednostki Intela.

Patrząc na wyniki testów, można mówić wręcz o deklasacji. W teście Firestrike 16-rdzeniowy procesor AMD uzyskał 32082 punktów, czyli o 24% więcej od konkurenta. Oba układy pracowały przy taktowaniu bazowym. Nieco inne wyniki uzyskano przy teście wykonanym za pomocą Geekbench. Wykazały one, że jednostka AMD jest lepsza w teście jednego rdzenia, ale gorzej prezentuje się pod kątem wydajności wielordzeniowej.

Co ciekawe, wyniki drastycznie różniły się w zależności od tego, czy testy prowadzono na platformie B450 czy X570. W przypadku X570 dużo wyższy był wynik wielordzeniowy, niższy za to – jednordzeniowy. Z przesadnym optymizmem należy się więc jeszcze wstrzymać. Tym niemniej wygląda na to, że AMD jest obecnie dla Intela bardzo poważnym konkurentem.

fot. AMD


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto