A A A

Word z nowym systemem komentarzy

12 kwietnia 2021, 14:10
Microsoft zdecydował się unowocześnić recenzowanie w Wordzie.
Word z nowym systemem komentarzy

Praca grupowa

Microsoft wciąż myśli nad usprawnieniami, mającymi lepiej przystosować pakiet biurowy do nowych realiów pracy zdalnej. Jedną z ważniejszych zmian jest nowy system komentarzy, jaki wkrótce pojawi się w aplikacji Word.

Firma chce ułatwić m.in. śledzenie zmian i usprawnić korzystanie z systemu komentarzy podczas pracy zespołowej. Niedogodności te zostały już częściowo poprawione w mobilnej oraz webowej wersji programu, a teraz podobne zmiany trafią do wersji desktopowej.

Pierwszą nowinką jest system powiadomień. Po aktualizacji ma działać podobnie jak w wersji mobilnej. Jeżeli użytkownicy są zalogowani do sieci podczas edycji dokumentu, na adres autora wpisu zostanie przesłane powiadomienie o nowym komentarzu. Komunikat będzie też zawierał odnośnik, który pozwoli przenieść się od razu do konkretnego miejsca w dokumencie lub odnieść się od do komentarza bezpośrednio, bez konieczności wczytywania pliku.

 

Opóźniona publikacja

Sekcję komentarzy będziemy mogli ponadto przenieść na boczny panel, a odnośniki do uwag podświetlą się w tekście dopiero po kliknięciu konkretnego komentarza. Zdaniem Microsoftu zmiana ta zwiększy czytelność dokumentu. Firma umożliwi też redagowanie komentarzy. Po zainstalowaniu aktualizacji wpisy nie będą widoczne dla innych od razu, a dopiero w momencie, kiedy zdecydujemy się opublikować je za pomocą specjalnego przycisku.

Użytkownik będzie mógł dzięki temu dodać uwagę jako wstępny szkic. Zmiany są już wdrażane w wersji dla Windowsa. Użytkownicy macOS-a muszą natomiast poczekać – w tym przypadku Microsoft jest dopiero na etapie wstępnych testów nowych komentarzy.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto