A A A

Wyciek danych osobowych z sieci Play?

15 czerwca 2018, 13:30
Jeden z użytkowników internetu poinformował, że do sieci mogły trafić dane osobowe klientów sieci Play. Czy jest się czego obawiać?
Wyciek danych osobowych z sieci Play?

W serwisie Wykop pojawiło się znalezisko, w którym jeden z użytkowników twierdził, iż pracownik salonu sieci Play w Piekarach Śląskich handluje danymi osobowymi. Cała sytuacja okazała się prawdą, a baza danych z wpisami dotyczącymi klientów fioletowego operatora zawierała w sobie kilkanaście tysięcy rekordów. Wszystkie dane zawarte w pliku miały zostać sprzedane w cenie około 2 tysięcy złotych.

Według serwisu Zaufana Trzecia Strona, w dwóch plikach z rekordami można było znaleźć takie informacje, jak ID klienta, nazwę bazy, NIP oraz PESEL, nr konta, adres e-mail, imię i nazwisko, numery telefonów oraz datę ostatniej wizyty w salonie Play. Do tego wszystkiego można dodać także możliwość podejrzenia typu abonamentu, z którego korzystali klienci.

Operator bada całą sprawę i sprawdza, co dokładnie wydarzyło się w Piekarach Śląskich oraz jak duża (i czy w ogóle) liczba osób została faktycznie poszkodowana. Na rozwój całej sytuacji trzeba więc będzie jeszcze poczekać.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
15 czerwca 2018, 17:13
Witam! Na szczęście, ja jestem w "Simplus +)" :jezor: . Tylko Mama ma numer w "PLAY". Aczkolwiek i tak mój numer jest zarejestrowany na Mamę, gdyż jak dostałem swój pierwszy w życiu telefon ("Motorola m3888"), to byłem niepełnoletni. P.S. Podobno (wg. najnowszych informacji) wśród danych, które wyciekły nie ma numerów PESEL. Jest tylko rubryka na taki numer, ale pusta.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto