A A A

Wydłużony czas obsługi przeglądarki Chrome dla Windows 7

23 listopada 2020, 08:00
Google przesuwa termin, po którym przestanie dostarczać poprawki do browsera Chrome w wersji dla Windows 7.
Wydłużony czas obsługi przeglądarki Chrome dla Windows 7

Odroczenie wyroku

Koncern z Mountain View informuje, że przez cały 2021 rok nadal będzie można bezpiecznie korzystać z przeglądarki Chrome w systemie Windows 7 – o ile używa się browsera w wersji Enterprise.

 

Chwila wytchnienia

Obsługa systemu Windows 7 zakończyła się ostatecznie w styczniu br. Poprawki zabezpieczeń do przeglądarki Chrome uruchamianej pod kontrolą tego właśnie OS-a miały być publikowane do 15 lipca 2021 roku, jednak Google zmienia właśnie zdanie.

W oficjalnym blogu Google'a możemy przeczytać, że czas obsługi Chrome'a w wersji Enterprise, działającego w środowisku Windows 7, zostaje przedłużony co najmniej do 15 stycznia 2022 roku. Dodatkowe sześć miesięcy pozwoli firmom przeprowadzić spokojniej proces przenoszenia infrastruktury IT do systemu Windows 10. O ile bowiem koronawirusowe zamieszanie stało się katalizatorem wprowadzania zmian takich jak wdrażanie na skalę masową systemów pracy zdalnej, o tyle wymusiło ze względów finansowych wstrzymanie inwestycji w infrastrukturę cyfrową. Według Google'a aż 21% przedsiębiorstw wciąż nie zakończyło procesu migracji wewnętrznych sieci do Windows 10.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto