A A A

ZTE zbuduje zaawansowaną sieć 5G

26 lipca 2017, 14:30
ZTE podpisało umowę na budowę pierwszej, próbnej jeszcze sieci działającej w najnowocześniejszej obecnie technologii 5G. Umowa zawarta z japońskim operatorem SoftBank pozwoli na zbudowanie w Tokio infrastruktury pracującej w widmie sub-6GHz.
ZTE zbuduje zaawansowaną sieć 5G

W ramach współpracy ZTE dostarczy nowoczesne rozwiązania sieciowe 5G i będzie współpracować z operatorem w celu sprawdzenia wydajności technologii 5G w rzeczywistych warunkach. To bardzo złożony projekt, który pokazuje jak bardzo zaawansowane są już rozwiązania 5G opracowane przez ZTE. Obie firmy współpracują ze sobą od dłuższego czasu i prowadzą wspólne prace badawczo-rozwojowe nad masową komunikacją MIMO. W drugiej połowie 2016 roku nowatorskie rozwiązania Pre5G MIMO od ZTE wdrożono komercyjnie do istniejącej sieci 4G SofBanku, co wyraźnie zwiększyło jej wydajność i przepustowość. Bez problemu udało się osiągnąć poziom transferu w sieci 4G o zawrotnej szczytowej prędkości aż 2,6 Gb/s. Teraz obie firmy pracują nad komercyjnym uruchomieniem pełnoprawnej sieci 5G.

Inżynierom ZTE udało się pobić kilka dni temu rekord prędkości w sieciach nowej generacji i uzyskać szczytową wartość transferu na poziomie aż 19 Gb/s. Co więcej, średnia prędkość dla pojedynczego użytkownika przekroczyła 13 Gb/s. Dziś takie prędkości w mobilnym transferze danych są niemal nie do wyobrażenia, jednak powinniśmy się na nie przygotować, ponieważ niebawem staną się one naszym standardem.

Pierwsze komercyjnie dostępne dla użytkowników sieci zaczną powstawać już pod koniec roku 2017. W roku 2018 Korea zamierza mieć gotową i działającą infrastrukturę 5G. Dwa lata później z dobrodziejstw sieci 5G cieszyć się będą Japończycy i Chińczycy. Do końca roku 2020 każdy kraj członkowski Unii Europejskiej musi mieć przynajmniej jedno miasto, w którym działać będzie komercyjna sieć nowej generacji.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto