A A A

Zadebiutował Firefox 88

23 kwietnia 2021, 14:40
Aktualizacja browsera przynosi kilka drobnych, ale potrzebnych zmian.
Zadebiutował Firefox 88

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Użytkownicy Firefoksa mogą już skorzystać z nowej wersji przeglądarki, oznaczonej numerem 88. Zmian nie ma tym razem dużo, ale niektóre są dość istotne. Najważniejsza z nich to wprowadzenie blokady standardu FTP. Mozilla to kolejna po Google’u firma, która postanowiła pozbyć się wsparcia dla tego przestarzałego już protokołu.

 

Dane pod ochroną

Decyzja ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. FTP jest niebezpieczny zwłaszcza w czasach masowych wycieków danych. Komunikacja z jego wykorzystaniem jest nieszyfrowana, a przez to bardzo podatna na ataki. Poprawki dotyczące bezpieczeństwa na tym się nie kończą, bo Firefox 88 wprowadza też nowy system, pozwalający izolować dane wykorzystywane przez różne witryny. Dzięki temu treści udostępniane jednej witrynie nie będą zbierane przez algorytmy innej.

Mozilla zdecydowała się też usprawnić współpracę przeglądarki z kamerami i mikrofonami, dzięki czemu wiele aplikacji do telekonferencji powinno działać sprawniej. Poprawiono dodatkowo działanie formularzy PDF korzystających z narzędzi JavaScript.

fot. Mozilla


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto