A A A

Zamarznięte szyby kontra zdalne ogrzewanie

23 listopada 2017, 12:05
Skrobanie szyb, rozmrażanie zamków czy próby możliwie jak najszybszego nagrzania wnętrza stojącego przez całą noc na parkingu pojazdu nie należą do najprzyjemniejszych momentów w życiu kierowcy. Pomocne w takiej sytuacji może okazać się ogrzewanie postojowe.
Zamarznięte szyby kontra zdalne ogrzewanie


Urządzenie Webasto nie tylko pozwala odpowiednio wcześnie nagrzać nasz pojazd, ale też oddaje nam do dyspozycji kilka możliwości sterowania.

Jednym z nich jest kontroler MultiControl, który umożliwia zaprogramowanie trzech czasów załączenia ogrzewania w ciągu dnia, a jego obsługa odbywa się za pomocą jednego przycisku. Samo urządzenie można zamontować w samochodzie bez wiercenia i niszczenia tapicerki, a na ekranie ciekłokrystalicznym wyświetlane są wszystkie parametry pracy ogrzewania.

Bardziej zaawansowanym sposobem na sterowanie ogrzewaniem postojowym jest system zdalnego sterowania. Urządzenie można uruchomić z odległości 1000 metrów. Dla przykładu - "pilot" Telestart T100 HTM jest wyposażony w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, a obsługa ogrzewania postojowego odbywa się poprzez cztery przyciski. Dzięki tym ostatnim można nie tylko włączyć i wyłączyć ogrzewanie, ale również zmienić stopień komfortu, temperaturę, czas pracy oraz tryb działania na ogrzewanie lub wentylację. Co więcej, kierowca wcale nie musi szacować ile czasu zajmie ogrzewanie samochodu. Wystarczy podać czas odjazdu, a resztą zajmie się komputer.

Jeszcze innym rozwiązaniem sterowania ogrzewaniem postojowym jest możliwość skorzystania z telefonu komórkowego wyposażonego w system Android lub iOS. Dzięki Thermo Call można sterować ogrzewaniem postojowym praktycznie z każdego miejsca i w dowolnym momencie. Przy pomocy aplikacji można więc nie tylko włączyć i wyłączyć cały system, ale również wybrać pomiędzy trybami ogrzewania, wentylacji i automatycznym. Oprogramowanie pozwoli również na wybranie czasu pracy, sprawdzenie aktualnego statusu pracy, a nawet pomoże w sprawdzeniu pogody.

Aplikacja umożliwia ustawienie przypomnień - dzięki temu w określone przez kierowcę dni będzie on otrzymywać wiadomości lub SMS-y przypominające o aktywowaniu ogrzewania postojowego. Co więcej, również i w tym przypadku oddano do dyspozycji funkcję Heat Time Management. Dzięki niej ogrzewanie włącza się automatycznie w odniesieniu do godziny odjazdu samochodu.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
wojtyłko
9 grudnia 2017, 14:24
No niby ja tak próbuje ale ostatnio kupiłem K2 alaska żeby sobie odmrażać szyby i super efekt, a cena bardzo przystępna. Człowiek zaoszczędzi z rana trochę czasu i nerwów i od razu się lepiej czuje
avatar
wojtyłko
9 grudnia 2017, 14:24
No niby ja tak próbuje ale ostatnio kupiłem K2 alaska żeby sobie odmrażać szyby i super efekt, a cena bardzo przystępna. Człowiek zaoszczędzi z rana trochę czasu i nerwów i od razu się lepiej czuje
avatar
maroni003
23 listopada 2017, 12:47
Czy ktoś już testował to rozwiązanie. Wydaje się być bardzo interesujące. Czekam, aż ktoś to stestuje i zamieści filmik, gdzie jest dokładnie pokazane jak to działa. Na ten moment, pozostało mi wcześniej wstawać w zimie :)
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto