A A A

Zamykane fabryki chipów w Teksasie

19 lutego 2021, 07:50
Ostra zima w Teksasie zaskoczyła nie tylko drogowców, ale też producentów półprzewodników.
Zamykane fabryki chipów w Teksasie

 

Zakłady produkujące układy scalone ciepią na braki w dostawach prądu

Na początku tego tygodnia temperatury w Teksasie osiągnęły -18 ° C i są najniższe w tym stanie od ponad 30 lat. Teksańska sieć energetyczna stanęła w obliczu gwałtownego wzrostu popytu – mrozy powodują że mieszkańcy stanu próbują ogrzewać mieszkania na różne sposoby. Na brakach w dostawach energii cierpią również zakłady produkujące chipy. Teksas jest kolebką produkcji półprzewodników – jest tu więcej fabryk wytwarzających te elementy niż w jakimkolwiek innym stanie. Wśród zakładów, które musiały wstrzymać produkcję znalazły się m.in. Samsung i NXP.

 

Spodziewając się wyższego popytu na laptopy i niższego popytu na pojazdy, wielu producentów chipów skupiło się na produkcji procesorów do domowego sprzętu elektronicznego. Tymczasem pod koniec 2020 r. popyt na samochody był zaskakująco duży. Wielu producentów pojazdów narzeka obecnie na niewystarczająca liczbę chipów. Z powodu braku tych elementów zakłady borykają się obecnie z opóźnieniami produkcyjnymi.

Fot. dexmac/Pixabay


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto