A A A

Żeby dobrze leżała w dłoni

19 marca 2020, 08:50
Firma Apple złożyła wniosek patentowy opisujący komputerową mysz, która może zmieniać kształt.
Żeby dobrze leżała w dłoni

Proces dopasowania kształtu komputerowej myszy do dłoni użytkownika obecnie polega na znalezieniu odpowiedniego modelu „gryzonia". Możliwe jest również nabycie urządzenia z serii R.A.T. produkowanego przez firmę Mad Catz – w tym przypadku da się (w pewnym zakresie) samodzielnie zmodyfikować rozmiary, kształt, a nawet masę myszy.

Na inny pomysł wpadli pracownicy Apple'a. W amerykańskim urzędzie patentowym (USPTO) znalazł się wniosek o zabezpieczenie praw własności intelektualnej do myszy komputerowej, która może zmieniać kształt w taki sposób, aby dopasować się do dłoni użytkownika. Za zmianę kształtu miałby odpowiadać zespół siłowników, które oddziałują na obudowę myszy.

W dokumencie opublikowanym przez urząd patentowy napisano m.in.: „Mysz może zawierać jeden lub więcej siłowników (...) służących do zmiany kształtu zewnętrznej powierzchni. Krzywiznę można zmienić, aby zoptymalizować ergonomię i/lub zapewnić użytkownikom wrażenia dotykowe".

Sam wniosek złożono pod koniec 2017 r.; urząd opublikował go 17 marca br.

fot. USPTO


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto