A A A

Zmarł Charles Geschke, twórca formatu PDF

19 kwietnia 2021, 10:20
Nie żyje pomysłodawca popularnego formatu dokumentów i współzałożyciel firmy Adobe.
Zmarł Charles Geschke, twórca formatu PDF

Cichy bohater

Firma Adobe poinformowała na swoim profilu w serwisie Twitter, że w wieku 81 lat w San Francisco zmarł Charles Geschke. Być może nie jest on tak powszechnie znany jak Steve Jobs czy Bill Gates (głównie ze względu na wycofanie się z branży w ostatnich latach), ale nie zmienia to faktu, że na stałe zapisał się na kartach technologicznej historii. Z jego największego osiągnięcia, jakim jest format pliku PDF, wiele osób korzysta codziennie.

 

Bez pomocy

Geschke nie tylko opracował popularny format dokumentów. Był on także jednym z założycieli firmy Adobe, obok Johna Warnocka, którego poznał podczas krótkiego okresu pracy w firmie Xerox. Obaj postanowili powołać do życia własną spółkę, ponieważ ówczesny pracodawca nie był zainteresowany ich pomysłami technologii graficznego sterowania wydrukami. Geschke pracował na stanowisku prezesa Adobe do 2000 roku.

Fot. Adobe


Krzysztof Kempski
Tagi: Adobe
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Xiaomi znika z listy CCMC
13 maja 2021
Amerykański Departament Obrony rezygnuje z wpisania chińskiego koncernu na listę komunistycznych firm wojskowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto