A A A

eSIM - co dalej z tą technologią?

24 kwietnia 2018, 09:40
Następcą kart SIM miała być technologia eSIM, jednak na jej masowe wdrożenie będziemy musieli jeszcze poczekać.
eSIM - co dalej z tą technologią?

Organizacja GSMA poinformowała, że wstrzymuje prace nad rozwojem eSIM, ze względu na dochodzenie prowadzone przez Departament Sprawiedliwości. Chodzi o zmowę pomiędzy największymi amerykańskimi operatorami, którzy mają celowo spowalniać rozwój technologii. Wprowadzenie eSIM to wszystkich telefonów i smartfonów sprawi bowiem, że użytkownicy nie będą przywiązani do jednej sieci, a przełączanie się na usługi konkurencji będzie dziecinnie proste.

Czym jest eSIM? To pomysł na zastąpienie wymiennych kart SIM jedną, wbudowaną. W założeniu ten wynalazek miał ułatwić producentom projektowanie obudów, a użytkownikom pomóc rozwiązać problem gubiących się kart.

Taka funkcja wcale nie oznacza przywiązania do jednego operatora - wbudowana karta mogłaby po odpowiedniej konfiguracji obsługiwać dowolnego dostawcę usług. To otworzyłoby także nowe możliwości producentom, którzy mogli by podpisywać porozumienia z operatorami dotyczące domyślnego skonfigurowania wbudowanej karty pod konkretną sieć. eSIM rozwiązuje także problem obsługi wielu kart - wirtualne profile pozwalają na swobodne przełączanie się pomiędzy różnymi kontami/numerami.


Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Tagi: smartfony
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
24 kwietnia 2018, 09:48
Witam! Jeśli o mnie chodzi, to bardzo się cieszę, że nie prędko (o ile w ogóle) zagości technologia eSIM. Co fizyczna karta SIM (którą można wyjąć i przełożyć do dowolnego innego telefonu) to fizyczna :jezor: . Generalnie - jestem zdania, że za szybko nam serwują te nowinki techniczne. Dobre jest to, co już znane i wypróbowane.
Najnowsze aktualnościMicrosoft Edge w nowym wydaniu
3 kwietnia 2020
Koncern z Redmond poprawił sposób przewijania w swojej przeglądarce. Jednocześnie firma przyznaje się do kilku błędów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto