A A A

iOS popularniejszy od Linuksa!

6 września 2010, 11:34
iOS popularniejszy od Linuksa!

Mobilny system operacyjny Applea, iOS, wyprzedził w lecie Linuksa, stając się trzecim najbardziej popularnym system wśród osób przeglądających internet.

Najnowsze dane, dostarczone przez Net Applications, pokazały, że w lipcu iOS był bardziej popularny od Linuksa. Zdobył on 1,06 procenta udziału w rynku, kiedy Linuks mógł się „pochwalić” wynikiem 0,93 procenta. Sytuacja ta ugruntowała się w sierpniu, kiedy to iOS osiągnął wynik 1,13 procenta, kosztem systemu z pingwinem w logo (0,85).

Warto zauważyć, że firma zajmująca się badaniem zmieniła nieco metodę kategoryzowania systemów. Dopiero od niedawna urządzenia takie jak iPad czy iPhone są zliczane razem pod nazwą iOS.

Mobilny system Apple zajmuje obecnie trzecie miejsce wśród użytkowników internetu. Jak zatem wygląda sytuacja w przypadku dwóch pierwszych miejsc w rankingu? Nie ma tu wielkiego zaskoczenia: drugą pozycję zajmuje Mac OS X, a pierwszą Windows.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto