A A A

iPady będą współpracować z myszką i klawiaturą Apple'a

19 marca 2020, 13:45
Kolejna aktualizacja systemu operacyjnego znacząco rozbuduje funkcjonalność tabletów firmy z Cupertino.
iPady będą współpracować z myszką i klawiaturą Apple'a

Już wkrótce ukaże się nowa aktualizacja systemów iOS oraz iPadOS, oznaczona numerem 13.4. Na razie pojawiła się jedynie wersja testowa, ale już 24 marca br. będzie mógł ją pobrać każdy posiadacz iPhone'a i iPada.

Poważniejsze zmiany czekają tym razem użytkowników iPadów. Główną nowością w przeznaczonej na tablety edycji systemu będzie dodanie wsparcia dla nowych akcesoriów. Aktualizacja umożliwi pracę na iPadzie za pomocą Magic Trackpada lub Magic Mouse. Zmiana ta będzie dotyczyć wszystkich modeli iPada, na których się pojawi.

Dodatkowo będzie można skorzystać również z Magic Keyboard, choć obsługa tego ostatniego gadżetu będzie ograniczona do iPadów wydanych najpóźniej w 2019 r. Oprócz tego pojawi się sporo poprawek związanych z bezpieczeństwem.

Wygląda na to, że aktualizacja 13.4 jest dla firmy przetarciem szlaków przed powstającym już iOS-em 14. System ten ma usprawnić współpracę z myszką w przypadku smartfonów Apple'a.

fot. iOS


Krzysztof Kempski
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto