A A A

ESET International Security 2022 – bezpieczeństwo przede wszystkim

23 marca 2022, 12:20
ESET, twórca oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo komputerom PC, wypuścił kolejną już wersję programu International Security. Edycja na rok 2022 to rozwinięcie sprawdzonych do tej pory pomysłów, ale pojawiło się też kilka nowości. [artykuł powstały we współpracy z partnerem]
ESET International Security 2022 – bezpieczeństwo przede wszystkim

Wielotorowe działanie

To program przeznaczony dla użytkowników domowych i małych firm. Pozwala on zapewnić kompleksową ochronę komputera podłączonego do internetu, nie wpływając przy tym niemal w ogóle na wydajność sprzętu – o tym, jak mało inwazyjny w codziennym użytkowaniu jest to produkt, świadczy zresztą bardzo duża baza użytkowników. W Polsce z pakietu ESET International Security korzysta bowiem ponad 5 milionów użytkowników.

Trzy główne obszary, w których działa ESET International Security to ochrona przed wirusami, zabezpieczenie komputera przed złośliwymi programami szyfrującymi typu ransomware oraz osłona przed atakami z sieci. ESET International Security jest również świetnym strażnikiem prywatności: software chroni przed nieautoryzowanym dostępem do kamerki i mikrofonu, mamy więc pewność, że nikt nas nie podgląda i nie podsłuchuje. Odsiewa także niechciane wiadomości email, dzięki czemu oszczędzamy czas i minimalizujemy ryzyko ataków typu phising.

Nie mniej ważne jest skanowanie komputera w poszukiwaniu potencjalnie niechcianego oprogramowania: to wszystkie te dodatki, które „przypadkiem” pojawiają się np. wśród pluginów przeglądarki internetowej i podmieniają stronę startową, przekierowują ruch sieciowy w dane miejsce lub obciążają komputer, wykonując różnego rodzaju operacje w tle. Szczególnie te ostatnie programy mogą uprzykrzyć życie: bardzo często chodzi tu o nieautoryzowane udostępnianie mocy obliczeniowej sprzętu np. na potrzeby wydobycia kryptowalut, co znacznie pogarsza kulturę pracy naszego sprzętu, jak również naraża nas na wyższe koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej. Dzięki pakietowi ESET International Security pozbędziemy się ich bez najmniejszego problemu.

Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest również zabezpieczenie przed skutkami kradzieży lub zgubienia laptopa. W takim wypadku oprogramowanie ESET Internet Security umożliwia włączenie zdalnej blokady danych: w tym celu wystarczy się zalogować do serwisu ESET Home i za jego pomocą aktywować odpowiednią funkcję. Co ciekawe, możemy również spróbować zidentyfikować osobę, u której znajduje się nasz sprzęt – w tym celu możemy skorzystać z modułu odpowiedzialnego za przejęcie przez internet kontroli nad wbudowaną w nasze urządzenie kamerą i np. zapisać zdjęcie „znalazcy” sprzętu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zostawić mu wiadomość z dowolną treścią, jak również ustalić miejsce, w którym znajduje się nasz sprzęt.

Domowa sieć i użytkownicy

Warto również zapoznać się z możliwościami pakietu ESET International Security dotyczącymi zabezpieczenia bankowości online i osłon związanych z siecią lokalną. Program dba o to, by połączenie między przeglądarką a klawiaturą było zaszyfrowane, dzięki czemu odczytanie wprowadzanych przez nas loginów i haseł jest niemożliwe. Jeśli zaś chodzi o domową sieć, tutaj możemy liczyć na jej wielowarstwową osłonę. Program na bieżąco monitoruje jej bezpieczeństwo, sprawdzając np. to, czy nasz router ma zainstalowaną aktualną wersję firmware'u. Weryfikuje także siłę hasła, którym zabezpieczono dostęp do ustawień urządzenia. Dodatkowo monitor sieci domowej identyfikuje wszystkie urządzenia podłączone do domowej sieci Wi-Fi, umożliwiając sprawdzenie, czy z sieci użytkownika nie korzysta osoba niepowołana.

ESET nie zapomniał również o najmłodszych użytkownikach. Jednym z elementów pakietu ESET Internet Security jest moduł kontroli rodzicielskiej, dzięki czemu możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci. Pozwala on wprowadzić filtrowanie witryn, do których najmłodsi mają dostęp. Możemy ustawić blokadę wybranych stron, jak również całych ich typów – w takim wypadku ich odwiedzanie będzie niemożliwe. Zabezpieczenie tego rodzaju jest o tyle skuteczne, że dostęp do ustawień programu możemy objąć hasłem – nikt niepowołany więc nie wprowadzi modyfikacji zatwierdzonych przez nas zmian w konfiguracji dostępu.

Prostota obsługi

Program jest już kolejną edycją rozwijanego latami pakietu – jego twórcy dopracowali więc ergonomię użytkowania. Obsługa ESET International Security nie nastręcza problemów i z czynnością tą poradzą sobie nawet te osoby, które wcześniej nie miały kontaktu z tego rodzaju zabezpieczeniami.

ESET Internet Security kosztuje 168,51 zł przy wykupowaniu rocznej licencji, 2 lata to 252,77 zł a 3 lata – 337,02 zł. Program można też pobrać ze strony producenta w bezpłatnej, trzydziestodniowej wersji i we własnym zakresie przekonać się, że jest naprawdę warty uwagi. Więcej informacji na temat oprogramowania znajdziecie na stronie producenta: www.eset.com/pl/home/internet-security.

 


Grzegorz Karaś
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto