A A A

Navitel NR200 NV – test wideorejestratora

29 stycznia 2020, 14:00
Choć Navitel ma sporo droższych i bardziej zaawansowanych modeli wideorejestratorów, to doskonale też odnajduje się w niższej półce cenowej, czego dowodem jest NR200 NV. Za cenę nieco ponad stu złotych otrzymujemy bowiem przyzwoitą kamerę z sensorem wspierającym system NightVision, który naprawdę mocno poprawia jakość nocnych nagrań.
Navitel NR200 NV – test wideorejestratora

Pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę po wyjęciu wideorejestratora z pudełka, to skromna masa – zaledwie 50 g. Na pewno sprzyja ona mocowaniu – kamerkę montujemy na uchwycie z przyssawką (na szczęście naprawdę mocną). Nie sprzyja za to obsłudze samego urządzenia – przyciski wciskają się nieco topornie, do tego umiejscowione są na jego boku, trzeba zatem obowiązkowo pomagać sobie drugą ręką. Sam wideorejestator, mimo wykonania w całości z plastiku, prezentuje się bardzo dobrze, a solidnie spasowana obudowa nie trzeszczy w czasie używania.

Użyty sensor mogliśmy spotkać już w kilku innych urządzeniach firmy Navitel – między innymi w kamerce-samochodowym lusterku MR250 NV, testowanym jakiś czas temu na łamach PC Formatu. I jak w nim spisywał się naprawdę dobrze, tak w modelu NR200 NV ma się wrażenie, że miejscami nie daje rady, co szczególnie widać na nagraniach z jazdy za dnia. Powodem najprawdopodobniej jest stabilność i rodzaj mocowania oraz waga wideorejestratora, gdyż na ujęciach w ruchu ciężko dostrzec jest (nawet z bliska!) treść tablic rejestracyjnych. Problem znika przy statycznych ujęciach (np. podczas postoju na światłach) lub przy sprzyjającym oświetleniu. Generalnie do nagrań nie sposób się przyczepić – w tej półce cenowej jest naprawdę bardzo dobrze. Kamera nagrywa stabilne 30 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD, a nałożony dodatkowy filtr wyostrzający podbija kontrast i poprawia czytelność szczegółów. Nocą również jest doskonale – system NightVision robi naprawdę fenomenalną robotę, dając w efekcie czytelne i przejrzyste nagrania po zmroku. Nie straszne są mu nawet mocne snopy światła skierowane prosto w obiektyw.

Noktowizor za (ponad) stówkę

Mocną stroną testowanego rejestratorajest na pewno stosunek jego ceny do oferowanych możliwości. Nieco ponad sto złotych za przyzwoity wideorejestrator Full HD z możliwością nagrywania czytelnych nocnych ujęć to nie lada gratka dla amatorów zapisywania przebiegu podróży. Sprzęt, prócz solidnej matrycy światłoczułej, ma także akcelerometr, uruchamiający awaryjne nagrywanie w trakcie jakiegoś zdarzenia nawet bez włączonego silnika (wytrzyma wtedy kilka sekund nagrywania), a także roczną licencję na nawigację Navitel Navigator z mapami Europy. Jeśli więc ogranicza nas budżet – NR200 NV będzie doskonałym wyborem.

Dane techniczne i ocena
Obudowa: twardy, wytrzymały plastik
Jakość interfejsu: prosty i przejrzysty; przyciski wciskają się nieco opornie
Ocena jakości obrazu wideo: w dzień bardzo dobra jakość (choć trudno jest dostrzec szczegóły w ruchu nawet z małej odległości), widoczne artefakty kompresji obrazu; nałożony specjalny filtr wyostrzający pozwalający łatwiej dostrzec tablice rejestracyjne; bardzo dobra jakość nagrań nocnych
Mocowanie: uchwyt z mocną przyssawką
Orientacyjna cena: 125 zł
Do testu dostarczył: Navitel, www.navitel.cz/pl
Sensor: SC2363 (night vision)
Kąt widzenia: 120 stopni
Ekran: 2", 480х240
Akumulator: 180 mAh, niewymienna
Wymiary: 63х56х33 mm
Waga: 48 g
Inne: G-Sensor, autostart, licencja Navitel Navigator z mapami Europy na rok, kabel USB, ładowarka samochodowa, karta gwarancyjna, instrukcja, ściereczka

Ocena: 4,35

 


Krzysztof Freudenberger
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto