A A A

Śpiewające pchełki – Creative Outlier Air

3 października 2019, 12:30
To obecnie najciekawsze słuchawki bezprzewodowe, niezależnie od tego, czy szukasz modelu, który będzie uprzyjemniał przelewanie potu na bieżni (są na niego odporne), czy będzie towarzyszył podczas codziennych dojazdów, czy też pomagał w pracy lub podczas nauki.
Śpiewające pchełki – Creative Outlier Air

Najważniejsza rzecz to stosunek jakości dźwięku do ceny. 350 złotych to wprawdzie nadal sporo, ale to model całkowicie bezprzewodowy, a te są ciągle znacząco droższe od konstrukcji na uwięzi. W dodatku dostajemy do ręki pchełki, które grają co najmniej równie dobrze, jak droższa konkurencja innych marek. Outlier Air obsługują zresztą kodeki AptX i AAC, dzięki czemu współpracują zarówno ze sprzętem działającym pod kontrolą Androida, jak i iOS-a. Oczywiście domyślny kodek Bluetooth (SBC) też jest, jeśli smartfon nie obsługuje niczego lepszego.

Prawie jak kolumny
Brzmienie to bardzo popularna V-ka, czyli nieco podbite basy i wysokie tony, przy lekko wycofanej średnicy. Nie jest to może ustawienie superneutralne, ale taki ciepły dźwięk się świetnie sprawdza w większości gatunków muzycznych, a także przy oglądaniu filmów czy graniu. Plusy należą się także za dobrą separację i scenę. Tę ostatnią można rozszerzyć, jeśli będzie się słuchało muzyki przy wykorzystaniu aplikacji Creative'a. Wtedy model ten staje się zgodny z S-XFi, a więc po kalibracji doznania są takie, jakby dźwięk docierał do nas nie ze słuchawek, a stojących w określonej odległości od uszu kolumn głośnikowych. Jak na razie nie można z tego trybu korzystać np. w przypadku serwisów strumieniujących, choć nie do każdego gatunku się on nadaje.

Z kieszeni do kieszeni
Na dobrą sprawę przyczepić można się wyłącznie do stabilności połączenia. Na początku testów zdarzały mi się sytuacje wręcz beznadziejne, bo pchełki nie mogły „dogadać się" z moim smartfonem nawet przez kilkanaście sekund, co chwilę przerywając odtwarzanie. Potem coś (stawiam na cichy update, albo słuchawek, albo telefonu) poprawiło się i generalnie problemy zaczęły pojawiać się znacznie rzadziej. Co ciekawe, pomaga na to przełożenie telefonu z lewej do prawej kieszeni lub ze spodni do kurtki. Wewnątrz budynków czy w lesie bądź parku takie problemy nie występują.
To jednak jedyny minus tego modelu. A do listy zalet trzeba dopisać czas ładowania i pracy. Bo same pchełki wytrzymują około 10 godzin, a etui potrafi je jeszcze dwukrotnie naładować do 100%. W sumie daje to nawet 30 godzin grania – rewelacja! Świetną sprawą jest też wykorzystanie USB-C – niby oczywistość, ale nawet uznanym producentom zdarza się jeszcze montować micro-USB. Do tego na obudowie mamy 4 diody, informujące o stanie naładowania słuchawek i etui. Stan akumulatorków można sprawdzić także na smartfonie, w przypadku w miarę nowych wersji Androida nie trzeba nawet odpalać apki.

Co do poprawy
Czy dałoby się w nich coś poprawić, prócz wspomnianej już stabilności połączenia? W pchełkach mamy po jednym dużym przycisku do sterowania. Fajnie, gdyby nie dość duża siła, z jaką trzeba go naciskać. Niby dzięki temu nie da się nic przypadkowo poprzestawiać, ale za to regulacja głośności czy przeskoczenie utworu może skończyć się koniecznością poprawienia słuchaweczki. Co ciekawe, przyciski są w obu, choć jedna z nich jest główną, a druga wtórną – ale można samemu zdecydować, która jest która. Producent dołącza nasadki, które w moim przypadku średnio izolują od otoczenia. Jeśli więc masz pecha, być może warto będzie rozważyć ich wymianę.


Mimo drobnych niedogodności Creative Outlier Air są super... chyba że w niektórych miejscach będą zrywały połączenie. Tego z góry przewidzieć nie sposób, dlatego polecamy kupić je przez internet, by móc skorzystać z możliwości zwrotu. Warto zaryzykować, bo porównywalne pod względem brzmienia modele konkurencji są niestety i droższe, i krócej działają na jednym ładowaniu – a do tego często, mimo wyższej ceny, nie brzmią tak dobrze.

słuchawki Creative Outlier Air


Aleksander Olszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościXiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto