Lista alfabetyczna

Pajączek NxG Professional 5.9.7

Rekomendacja PC Format!
Data aktualizacji: 18 lipca 2012
Liczba pobrań: 1311
Ocena redakcji
 
Producent: Cream Software
Licencja: Trial
Systemy operacyjne: Windows (7, Vista, XP)

Umieść box z programem Pajączek NxG Professional u siebie na stronie

Pajączek to program do tworzenia stron WWW. Zarówno prostych serwisów w HTML czy XHTML, jak również rozbudowanych, tworzonych w PHP, JavaScript, CSS i mySQL. Pajączek zawiera świetny edytor tekstowy z dziesiątkami schematów kolorowania i graficzny edytor WYSIWYG dla początkujących. W program wbudowany jest klient FTP i WebDAV oraz narzędzia weryfikacji kodu, odsyłaczy, pisowni, synchronizacji, obsługi baz danych, a także wiele gotowych szablonów stron. Dzięki tym cechom Pajączek stanowi doskonałe i wszechstronne narzędzie pomocne w budowaniu zarówno prostych jak i skomplikowanych witryn internetowych. Program w wersji Trial (30 dni, albo 40 uruchomień).
W nowej wersji o numerze 5.9.7, która udostępniona została w kwietniu, zaprezentowano blisko setkę zmian, choć te najważniejsze nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Zmiany w znaczący sposób wpływają bowiem na poprawę wygody pracy i wydajności, a szczególny nacisk położony został na poprawienie szybkości działania programu. Dzięki temu praca nawet na bardzo dużych dokumentach jest wygodna, a efekty działania narzędzi podpowiadania kodu, analizy składni, nawigatora dokumentów czy formatowania kodu są natychmiastowe.

W najnowszej wersji poprawiła się również stabilność programu, która w związku z nową wersją Internet Explorer sprawiała pewne problemy w poprzednich wersjach Pajączka na różnych systemach rodziny Windows.

Pajączek występuje w dwóch wersjach różniących się funkcjonalnością: Standard i Professional. Wersja Standard posiada mniejsze możliwości w zakresie obsługi zaawansowanych funkcji jak PHP czy JavaScript oraz pewne ograniczenia w publikowaniu na wielu serwerach FTP. Wersja Professional oferuje pełnię możliwości. Listę różnic między wersjami można znaleźć na stronie programu.

Pajączek w wersji Professional spełnia większość potrzeb współczesnego webmastera. Zawiera także kilkadziesiąt szablonów dla początkujących oraz narzędzia usprawniające tworzenie rozbudowanych projektów internetowych przez bardziej zaawansowanych użytkowników. Liczne ułatwienia, pozwalające na szybką i wydajną pracę nad zarówno stronami HTML i XHTML jak i aplikacjami tworzonymi w PHP, JavaScript, VBScript, ASP, a także na ich publikację przez FTP, czynią program przydatnym narzędziem każdego projektanta stron.

 

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto