A A A

Najnowsze sterowniki

PC Format 05/2012
Możliwość korzystania z komputera i jego podzespołów zapewniają między innymi sterowniki. Dzięki nim Windows wie, jak obsługiwać dane urządzenie. Jeśli masz kłopoty ze sprzętem, warto zacząć od aktualizacji sterowników. Pomogą w tym dwa programy z naszej płyty. KAMIL ROGALA

Aktualizacja sterowników zapewnia nie tylko poprawę wydajności i komfortu pracy, ale również większe bezpieczeństwo, dzięki wyeliminowaniu przez producentów zauważonych błędów.

Programy SlimDrivers (aplikację można pobrać z serwisu PC Format Programy)Driver Identifier (aplikację można pobrać z serwisu PC Format Programy) pomogą zidentyfikować, znaleźć w internecie, pobrać i uaktualnić sterowniki zainstalowanych w komputerze podzespołów zapewniające ich poprawne i wydajne funkcjonowanie.

Aplikację SlimDrivers cechuje nastawienie na wygodę użytkownika. Obsługa programu została maksymalnie uproszczona. Nawet początkująca osoba poradzi sobie z nim bez kłopotu.

Z kolei drugi polecany przez nas program – Driver Identifier – przyda się użytkownikom starszych urządzeń, których producenci przestali je wspierać i z ich stron WWW zniknęły sterowniki do nowych systemów. Program rozpozna komponenty komputera i pomoże odnaleźć w sieci przeznaczone do nich sterowniki.

Szukanie aktualnych sterowników za pomocą SlimDrivers

Aplikacja SlimDrivers jest darmowa. Po jej zainstalowaniu i automatycznym uruchomieniu wita cię interfejs dostępny jedynie w języku angielskim. Nie jest to wielką wadą, gdyż aplikacja jest naprawdę prosta i nawet początkujący użytkownicy powinni sobie z nią poradzić.


Po uruchomieniu zainstalowanego programu wyświetli się okno główne. W sekcji PC Overview widzisz podstawowe dane na temat komputera wraz z zainstalowanym systemem, nazwą komputera, wersją procesora oraz ilością pamięci RAM.Kliknij przycisk Start Scan. Program prześwietli komputer w poszukiwaniu wszystkich zainstalowanych i podłączonych do niego urządzeń. Skanowanie trwa chwilę.


Po przeprowadzeniu skanowania program wyświetli listę wszystkich urządzeń, których sterowniki wymagają aktualizacji, np.  (1). W górnej części program wyświetla liczbę znalezionych aktualizacji (2), na diagramie kołowym zaś pokazuje proporcje sterowników nieaktualnych, aktualnych, pominiętych oraz urządzeń ze sterownikami systemowymi (3).


W ramce z wynikami program wyświetla listę sterowników, które wymagają aktualizacji. Poszczególne pozycje możesz zignorować, zaznaczając odpowiednie pole  ignore, lub przeprowadzić aktualizację konkretnego elementu, klikając odnośnik Download update.Po wybraniu aktualizacji konkretnego elementu program zapyta, czy chcesz utworzyć kopię bezpieczeństwa aktualizowanego sterownika. Jest to dobry pomysł na wypadek, gdyby nowy sterownik nie spełnił twoich oczekiwań. Dzięki tej opcji w każdej chwili możesz powrócić do poprzedniej wersji sterownika.


Po kliknięciu Yes program zacznie tworzenie kopii zapasowej sterownika, po czym rozpocznie się proces wyszukiwania aktualizacji tego sterownika.


Po wyszukaniu aktualnego sterownika pojawi się standardowe okno instalacji. Postępuj zgodnie ze wskazówkami konkretnego instalatora sterowników.


Po instalacji nowego sterownika program zapyta, czy chcesz zrestartować komputer: Kliknij przycisk Yes. Komputer zostanie uruchomiony ponownie.


Po ponownym uruchomieniu komputera program automatycznie wystartuje, pokazując ekran początkowy. W okienku po prawej stronie wyświetli się liczba pozostałych aktualizacji. W celu ich zainstalowania należy powtórzyć wszystkie kroki, zaczynając od kliknięcia przycisku  Start Scan.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto