A A A

Audacity: polityka prywatności napisana od nowa

26 lipca 2021, 09:20
Muse Group przeprasza za wywołanie niepokoju użytkowników edytora audio i usuwa z regulaminu budzące wątpliwości zapisy.
Audacity: polityka prywatności napisana od nowa

Wszystko przez brak precyzji?

Zespół odpowiedzialny za edytor audio Audacity zmienił politykę prywatności i opublikował w serwisie GitHub przeprosiny za zamieszanie związane z poprzednim regulaminem. Wątpliwości wzbudzały zapisy dotyczące zbierania danych użytkowników i ograniczeń korzystania z aplikacji.

Obiecano także, że w przyszłości wszystkie komunikaty związane z Audacity będą dokładnie sprawdzane przed opublikowaniem, aby nie wywoływać niepokoju użytkowników wynikającego z nieprecyzyjnych sformułowań. Według przedstawicieli Muse Group, obecnego właściciela aplikacji, cały problem jest wynikiem nieprecyzyjnego sformułowania poprzedniej wersji dokumentu.

Jeśli chodzi o zbieranie danych użytkownika, wyjaśniono, że są one wykorzystywane podczas sprawdzania, czy dostępna jest nowa wersja programu lub do raportowania błędów. W przypadku aktualizacji oprogramowania adres IP jest natychmiast anonimizowany. Muse Group przechowuje tylko trzy pierwsze oktety adresu. Firma sprawdza, z jakiego kraju pochodzi użytkownik, numer wersji Audacity, nazwę i wersję systemu operacyjnego. Anonimizowane są też informacje z raportu o błędach - usuwa się z nich adres IP.

Z zapisów polityki prywatności znika również zalecenie, aby z programu nie korzystały osoby młodsze niż trzynastoletnie. Zespół doszedł do wniosku, że zapisane w poprzedniej wersji ograniczenie wieku było zbędne, jeśli wziąć pod uagę, jakie dane użytkownika zbiera Audacity.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto