A A A

Debiutuje chromowana przeglądarka Edge

15 stycznia 2020, 08:45
Microsoft publikuje nową wersję przeglądarki WWW, bazującą na kodzie Chromium.
Debiutuje chromowana przeglądarka Edge

Dzisiaj, 15 stycznia, zadebiutuje nowa wersja przeglądarki MS Edge. Bazuje ona na otwartoźródłowym kodzie Chromium (w skład którego wchodzi silnik renderujący Blink). Oznacza to, że Microsoft ostatecznie pogodził się z porażką prób przygotowania alternatywy dla browsera Chrome.

Dotychczas Edge wykorzystywała zastrzeżony silnik renderujący EdgeHTML. Przeglądarka nie znalazła jednak uznania w oczach internautów – według firmy StatCounter w grudniu ubiegłego roku na całym świecie używało jej niespełna 5% osób łączących się z siecią za pomocą komputerów stacjonarnych (dominująca na rynku Chrome ma udziały 15-krotnie większe).

Na bazie kodu Chromium były dotychczas opracowywane m.in. przeglądarki Chrome, Opera i Vivaldi. Korzystanie z nowej wersji Edge'a nie jest obowiązkowe. Microsoft przygotował specjalne narzędzie (Blocker Toolkit), które pozwala zablokować aktualizację browsera.

fot. StatCounter


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Instagramowicze nabrali się na Bali
19 lutego 2020
Użytkowniczka Instagrama nabrała swoich followersów. Sesja zdjęciowa, którą opublikowała, wyglądała jak robiona na Bali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto