A A A

Debiutuje chromowana przeglądarka Edge

15 stycznia 2020, 08:45
Microsoft publikuje nową wersję przeglądarki WWW, bazującą na kodzie Chromium.
Debiutuje chromowana przeglądarka Edge

Dzisiaj, 15 stycznia, zadebiutuje nowa wersja przeglądarki MS Edge. Bazuje ona na otwartoźródłowym kodzie Chromium (w skład którego wchodzi silnik renderujący Blink). Oznacza to, że Microsoft ostatecznie pogodził się z porażką prób przygotowania alternatywy dla browsera Chrome.

Dotychczas Edge wykorzystywała zastrzeżony silnik renderujący EdgeHTML. Przeglądarka nie znalazła jednak uznania w oczach internautów – według firmy StatCounter w grudniu ubiegłego roku na całym świecie używało jej niespełna 5% osób łączących się z siecią za pomocą komputerów stacjonarnych (dominująca na rynku Chrome ma udziały 15-krotnie większe).

Na bazie kodu Chromium były dotychczas opracowywane m.in. przeglądarki Chrome, Opera i Vivaldi. Korzystanie z nowej wersji Edge'a nie jest obowiązkowe. Microsoft przygotował specjalne narzędzie (Blocker Toolkit), które pozwala zablokować aktualizację browsera.

fot. StatCounter


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto