A A A

Facebook zmienia nazwę

28 października 2021, 22:10
Dyrektor generalny Mark Zuckerberg przemawiając na wirtualnej konferencji ogłosił nową nawę firmy: Meta. Jednocześnie zaznaczył, że odzwierciedla ona koncentrację na budowaniu metawersum.
Facebook zmienia nazwę

Zmienia się pod ostrzałem

Termin „metawersum" odnosi się do idei wspólnego środowiska wirtualnego, do którego dostęp mają wszyscy użytkownicy, korzystający z różnych urządzeń; wywodzi się z tytułu dystopijnej powieści Neala Stephensona „Zamieć" (Snow Crash) z 1990 roku; ludzie uciekają w niej z rozpadającego się świata rzeczywistego, aby w pełni zanurzyć się w wirtualnym.

Należące do koncernu produkty, w tym sam portal Facebook, będą nazywać się tak samo jak dotychczas.

„W tej chwili nasza marka jest tak ściśle związana z jednym produktem, że nie może reprezentować wszystkiego, co robimy dzisiaj, nie mówiąc już o przyszłości" – powiedział Zukerberg.

Zapowiedział też, że pozostając przy dotychczasowej strukturze korporacyjnej gigant połączy różne technologie i aplikacje pod wspólną, nową marką.

Rebranding marki zbiega się z falą krytyki, jaka w ostatnich kilku tygodniach spadła na Facebooka w rezultacie wycieku wewnętrznych dokumentów dostarczonych mediom przez byłą pracownicę Frances Haugen. Firma Zuckerberga jest obecnie prawdopodobnie najbardziej „prześwietlaną" organizacją na świecie, a sama marka dużo straciła w oczach młodych ludzi.

W obszernym wywiadzie dla serwisu The Verge dyrektor generalny Mety (a może wciąż Facebooka?) przybliża powody zmian i snuje śmiałe wizje związane z nowym rozdziałem w działalności jego firmy.

fot. Facebook


Sebastian Nanasik
Tagi: facebook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto