A A A

Huawei rozbuduje dział R&D w Rosji

16 sierpnia 2019, 16:40
Chiński potentat telekomunikacyjny zamierza zatrudnić 1500 osób w rosyjskim dziale badań i rozwoju.
Huawei rozbuduje dział R&D w Rosji

Media powołujące się na agencję RIA Novosti, informują, że koncern Huawei zamierza zwiększyć zatrudnienie w rosyjskim dziale badań i rozwoju o 1500 osób.

Chiński potentat ma już w Rosji dwa ośrodki badawcze. Placówki w Sankt Petersburgu i Moskwie zatrudniają obecnie ponad 500 osób. Kolejnych 500 etatów miałoby się pojawić jeszcze w bieżącym roku, a następne 1000 – do końca roku 2025.

Administracja Donalda Trumpa nałożyła surowe ograniczenia na działalność Huawei w Stanach Zjednoczonych, oskarżając firmę m.in. o szpiegostwo przemysłowe. Amerykański Kongres uważa z kolei, że udział Huawei w budowie sieci telekomunikacyjnej w USA (polegający na przykład na dostarczaniu elementów infrastruktury 5G) stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Związane z tym sankcje handlowe (zakaz transferu technologii do Chin i ograniczenia w nabywaniu sprzętu Huawei) doprowadziły między innymi do zapowiedzi zamknięcia działających w Stanach Zjednoczonych ośrodków R&D chińskiego przedsiębiorstwa i zwolnienia ponad 800 pracowników.

fot. Huawei


Adam Wiśniewski
Tagi: Huawei
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto