A A A

Kolejny wyciek danych z Facebooka

20 grudnia 2019, 17:15
Tym razem wpadka giganta dotyczy utraty danych ogromnej liczby użytkowników serwisu ze Stanów Zjednoczonych.
Kolejny wyciek danych z Facebooka

Facebook po raz kolejny zawiódł, jeżeli chodzi o ochronę powierzonych mu danych osobowych. Po niedawnym wycieku danych pracowników serwisu (do której doszło w wyniku włamania do pojazdu z niezabezpieczonymi nośnikami danych) tym razem do sieci trafiły dane aż 267 milionów użytkowników portalu.

Wyciek został wykryty przez Boba Diachenkę, niezależnego eksperta ds. cyberbezpieczeństwa. Poinformował on na swojej stronie o odkryciu niezabezpieczonej bazy danych zawierającej także takie wrażliwe informacje jak numery telefonów.

Sprawa dotyczy głównie danych mieszkańców USA. Baza danych trafiła do sieci 4 grudnia br., a 12 grudnia linki do niej pojawiły się po raz pierwszy na hakerskich forach. Dwa dni później rekordy z danymi zostały odkryte przez Diachenkę. Swobodny dostęp do tych informacji był możliwy aż do wczoraj (19 grudnia).

Portal został już poinformowany o sprawie. Zdaniem firmy dane te mogą pochodzić sprzed kilku lat. To o tyle istotne, że Facebook w ostatnim czasie aktualizował zabezpieczenia danych osobowych. Gdyby się okazało, że zabezpieczenia te zawiodły, gigant znalazłby się w jeszcze większych tarapatach.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Obudowa Chieftec Hawk AL-02B-TG-OP
27 marca 2020
Nowa konstrukcja Chiefteca jest wykonana z aluminium i szkła hartowanego. Zabezpiecza podzespoły przed wnikającym do wnętrza kurzem.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto