A A A

Olympus udoskonala produkty w ofercie

10 lipca 2020, 13:10
Firma pracuje nad kolejnymi obiektywami mimo przeniesienia działalności Olympus Imaging do nowej firmy.
Olympus udoskonala produkty w ofercie

Zmiana marki

Jak wspominaliśmy dwa tygodnie temu, firma Olympus zdecydowała się częściowo przenieść działalność do nowego koncernu. Zasoby związane z fotografowaniem i rejestrowaniem dźwięku przekazane będą 30 września br. firmie Japan Industrial Partners. Mimo takiego ruchu jeszcze przed oddaniem działów nowemu koncernowi Olympus wypuszcza aktualizacje oprogramowania do dotychczas sprzedawanych aparatów i pracuje nad nowymi obiektywami. Te ostatnie mają pojawić się w sprzedaży już po przekazaniu działu nowemu właścicielowi.

 

Nowości Olympusa

Użytkownicy aparatów Olympusa E-M1X, E-M1, E-M1 Mark II, E-M1 Mark III i E-M5 Mark II mogą sobie teraz pozwolić na wykorzystanie ich jako kamerek internetowych. Wszystko za sprawą aplikacji OM-D Webcam Beta.

Jak podaje producent, aby użyć aparatów do wideokonferencji, wystarczy pobrać darmowe oprogramowanie ze strony internetowej Olympusa, a następnie podłączyć aparat do komputera za pomocą kabla USB i go włączyć, ustawić tryb „tethered", uruchomić oprogramowanie konferencyjne i jako kamerkę wybrać „OM-D Webcam Beta".

Specjaliści marki pracują także nad aktualizacją oprogramowania dla aparatu E-M1X. Chodzi o dodanie funkcji detekcji ptaków do systemu Inteligentnej detekcji obiektów AF. Ta aktualizacja została zaplanowana na zimę tego roku.

Również w okresie zimowym pojawić się mają nowe obiektywy marki Olympus. Serię poszerzą: obiektyw supertelefoto M.Zuiko Digital ED 150-400 mm F4.5 TC 1.25x IS PRO z wbudowanym telekonwerterem 1.25x, szerokokątny zoom M.Zuiko Digital ED 8-25 mm F4.0 PRO oraz obiektyw makro z serii PRO.

Obiektywy M.Zuiko

 

Aktywność firmy

Olympus zapewnia, że zmiany własnościowe nie wpłyną na funkcjonowanie firmy. Jak podkreślił dyrektor sprzedaży i marketingu Olympusa na Polskę, wszystkie dotychczasowe usługi, włącznie z naprawami gwarancyjnymi produktów marki Olympus, będą w dalszym ciągu honorowane – zarówno w okresie przejściowym, jak i po transferze Olympusa do Japan Industrial Partners.

fot. Olympus


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto