A A A

Rządowy zakaz używania TikToka

13 marca 2020, 08:00
Do amerykańskiego senatu trafiła propozycja ustawy zabraniającej korzystania z TikToka pracownikom administracji publicznej.
Rządowy zakaz używania TikToka

Nie da się wykluczyć, że już niebawem zostanie wydany zakaz korzystania z aplikacji TikTok przez pracowników amerykańskiego rządu federalnego. Projekt odpowiedniej ustawy przedstawili republikańscy senatorowie Josh Hawley (Missouri) i Rick Scott (Floryda), argumentując, że aplikacja stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

– TikTok jest własnością chińskiej firmy, w której skład wchodzą członkowie Chińskiej Partii Komunistycznej, a chińskie prawo wymaga udostępniania danych użytkowników Pekinowi. Firma przyznała nawet, że zbiera dane użytkownika, gdy ich aplikacja działa w tle – powiedział Hawley.

Pomysłodawców ustawy nie przekonało to, że dzień wcześniej (11 marca) szefowie amerykańskiego oddziału TikToka poinformowali o uruchomieniu tzw. centrum przejrzystości, które ma wyjaśniać wątpliwości związane z przetwarzaniem danych użytkowników.

Jeżeli „No TikTok on Government Devices Act" zostanie przyjęty, pracownikom administracji publicznej nie będzie wolno instalować TikToka na służbowych urządzeniach. Od niedawna zakaz taki obowiązuje w całej amerykańskiej armii. W projekcie ustawy przewidziano wyjątki, które pozwalają korzystać z aplikacji w celach badawczych, dochodzeniowych i sytuacjach ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego.

fot. TikTok


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto