A A A

Samsung i Apple walczą o (byłych) użytkowników smartfonów LG

28 maja 2021, 08:10
Dwaj producenci telefonów prowadzą akcje wymiany urządzeń firmy wycofującej się z branży komórkowej.
Samsung i Apple walczą o (byłych) użytkowników smartfonów LG

Walka o schedę

Deklaracja o zakończeniu produkcji smartfonów, złożona na początku kwietnia przez firmę LG, przynosi właśnie efekty w postaci dwóch kampanii mających na celu przejęcie dotychczasowych użytkowników jej urządzeń przenośnych 4G i 5G.

 

Smartfonowa wojna

Samsung i Apple rozpoczęły w Korei Południowej programy wymiany smartfonów marki LG. Obie firmy proponują każdemu, kto używał takiego telefonu przez co najmniej miesiąc, odkupienie go po cenie odpowiadającej obecnej wartości oraz zniżkę w wysokości 150 tysięcy wonów (około 135 dolarów) na nowy aparat z serii Galaxy lub iPhone.

W przypadku Samsunga użytkownik może nabyć modele Galaxy S21, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip 5G lub Galaxy Note 20. Apple oferuje z kolei urządzenia iPhone 12 lub iPhone 12 Mini. Amerykański producent będzie prowadził akcję wymiany do 25 września. Koreańczycy zakończą ją 30 czerwca. Należy jednak zaznaczyć, że spogram Samsunga wystartował już w kwietniu (ale proponowano tylko wymianę urządzeń V50 ThinQ)

Według firmy analitycznej Counterpoint Research, w ubiegłym roku w Korei Południowej najwięcej było użytkowników telefonów Samsunga (65 procent rynku). Drugie miejsce zajmował Apple (21 procent), a trzecie LG (13 procent).

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto