A A A

Stop dla technologii rozpoznawania twarzy

23 czerwca 2021, 08:00
Unijne organy nadzorujące prywatność wzywają do wprowadzenia zakazu wykorzystania technologii rozpoznawania twarzy w przestrzeni publicznej.
Stop dla technologii rozpoznawania twarzy

Potrzebne są lepsze unormowania prawne

Do protestów brytyjskiego Watchdoga ICO, o których pisaliśmy we wtorek (22.06.2021), dołączyły europejskie organy: Europejska Rada Ochrony Danych (EROD) i Europejski Inspektor Ochrony Danych (EIOD). Instytucje te twierdzą, że zakaz stosowania narzędzi służących do rozpoznawania twarzy jest potrzebny, jeśli chcemy zachować naszą wolność i stworzyć ramy prawne związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

We wspólnej rekomendacji wezwano również do wprowadzenia ogólnego zakazu wykorzystywania sztucznej inteligencji w celu automatycznego rozpoznawania cech ludzkich w miejscach publicznie dostępnych. Nie chodzi tu więc tylko o oprogramowanie analizujące ludzkie twarze, ale i „sposób poruszania się, odciski palców, DNA, głos, sposoby używania klawiatury i inne sygnały biometryczne lub behawioralne, w dowolnym kontekście".

fot. Tumisu – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto