A A A

Twitter przypadkowo udostępnił dane użytkowników reklamodawcom

11 października 2019, 13:10
Z powodu błędu do reklamodawców trafiły numery telefonów użytkowników Twittera. Firma przeprasza i zapewnia, że nie wiążą się z tym żadne poważniejsze konsekwencje.
Twitter przypadkowo udostępnił dane użytkowników reklamodawcom

Ostatnio regularnie jesteśmy świadkami afer związanych z niedostateczną dbałością firm technologicznych o dane ich klientów. Tym razem w ogniu krytyki znalazł się Twitter. W wyniku wykrytego 17 września br. błędu do reklamodawców trafiły numery telefonów użytkowników serwisu. W teorii miały być przypisane do profilu w celu umożliwienia dwustopniowej weryfikacji konta.

Twitter nie sprecyzował w oświadczeniu, na czym polegał błąd, który naraził użytkowników na utratę danych. Okazuje się, że został odkryty przypadkiem, kiedy jeden z reklamodawców dostarczył firmie listę marketingową umożliwiającą dopasowanie adresów i numerów telefonów do posiadaczy kont. Właściciele serwisu podkreślają, że do wycieku doszło w sposób niezamierzony.

Twitter podkreśla jednak, że dane nie trafiły do osób trzecich, więc sytuacja ta nie będzie miała raczej poważniejszych konsekwencji. Z drugiej strony jest to kolejne ostrzeżenie dla Twittera, który zdaje się podchodzić do kwestii bezpieczeństwa z zadziwiającą jak na tak popularny portal beztroską. W zeszłym roku jego twórcy wywołali wiele kontrowersji, przyznając się do przechowywania haseł w zwykłych plikach tekstowych.

fot. Twitter


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto