A A A

YouTube Shorts rusza w Polsce

12 lipca 2021, 10:40
Testy funkcji pozwalającej tworzyć krótkie materiały wideo zaczną się lada moment.
YouTube Shorts rusza w Polsce

Śladami TikToka

We wrześniu ubiegłego roku na platformie YouTube pojawiła się usługa Shorts, dzięki której użytkownicy smartfonów mogą szybko przygotować i opublikować krótkie, trwające maksymalnie 60 sekund klipy. Materiał jest wyświetlany w znanym z TikToka „prostokątnym" formacie

 

Od środy albo wcześniej

Początkowo funkcja była dostępna w 26 krajach. Jednak 14 lipca (czyli w najbliższą środę) Shorts w wersji beta pojawią się w kolejnych 100 państwach – między innymi w Polsce. Niektórzy użytkownicy widzą zresztą sekcję poświęconą usłudze już teraz w aplikacji YouTube na smartfony.

YouTube Shorts

Autorom filmów wolno korzystać za darmo z przygotowanej przez YouTube'a biblioteki muzycznej, o ile robią to w celach niekomercyjnych. Możliwe jest również używanie muzyki dołączonej do innych filmów z kategorii Shorts.

Twórcy klipów nie uzyskują przychodów z reklam wyświetlanych w odtwarzaczu krótkich filmów. Istnieje natomiast specjalny fundusz YouTube Shorts, którego celem jest nagradzanie najlepszych autorów treści w krótkim formacie.

fot. YouTube


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto