A A A

Serwis na odległość

PC Format 12/2018
Na początku ery komputerów domowych w razie awarii bądź problemów z konfiguracją peceta pojawiał się specjalista i wszystko osobiście naprawiał. Dziś obecność takiej osoby nie jest konieczna.  Robert Szyszka

Książka adresowa TeamViewera

Jeżeli łączysz się z różnymi komputerami częściej niż raz, to każdorazowe wpisywanie identyfikatora może być kłopotliwe. Numer identyfikacyjny warto w takiej sytuacji umieścić w książce adresowej połączeń. Trzeba jedynie skonfigurować konto użytkownika programu.


Kliknij kategorię Komputery i kontakty z lewej strony okna. Wybierz łącze Utwórz konto. Uzupełnij pola z adresem e-mail i hasłem do konta. Przejdź dalej. Zdefiniuj hasło chroniące lokalny komputer i kliknij Zakończ. Odbierz pocztę elektroniczną i potwierdź rejestrację.


Uruchom TeamViewera na zdalnym komputerze i kliknij łącze Przypisz urządzenie do konta. Podaj adres e-mail konta oraz hasło do serwisu. Kliknij OK. W ten sposób komputer znajdzie się na liście kontaktów.

Pomoc i Pulpit – przydatne porady

Jak sprawdzić adres IP i nazwę komputera
Zdalne połączenie wymaga podania adresu IP lub nazwy komputera, na którym uruchomiony jest moduł serwera. Aby sprawdzić ten adres, kliknij na zdalnym komputerze menu startowe, wpisz polecenie cmd i wciśnij Enter. Użyj komendy ipconfig. Adres IP odczytasz w linii IPv4 Address. Jeżeli chcesz sprawdzić nazwę komputera, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Ten komputer i wybierz Właściwości. Nazwa komputera widoczna jest w linii Nazwa komputera.

Pomoc przez Internet
Jeżeli twoja sieć lokalna oddzielona jest od innych komputerów (innej sieci lokalnej, internetu) routerem, a chcesz skorzystać z Szybkiej pomocy lub Pulpitu zdalnego, musisz w routerze czy firewallu odblokować odpowiednie porty. W przeciwnym razie nie uzyskasz połączenia, Domyślnym portem, z którego korzysta usługa Pulpitu zdalnego i Szybkiej pomocy, jest port 3389.

Na gorszych łączach
Zdalne połączenie wymaga wydajnego łącza. Jeżeli jest ono zbyt wolne, praca może być mało komfortowa. Aby zmniejszyć ilość przesyłanych danych i tym samym przyspieszyć działanie programu, możesz zmodyfikować niektóre ustawienia. Przed nawiązaniem połączenia kliknij Pokaż opcje. Przejdź na kartę Wrażenia i zamiast opcji Wykrywaj jakość połączenia automatycznie ustaw ręcznie szybkość transmisji, jaką zapewnia twoja sieć. Możesz teraz wyłączyć przesyłanie kompozycji pulpitu, tła czy animacji.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 6/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto