Software

200 stron na godzinę
Efektywna nauka szybkiego czytania
Przeciętna szybkość czytania ze zrozumieniem tekstu wynosi 200250 słów na minutę. Przy odpowiednim treningu umysłu, wspomaganym właściwym oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze oraz pomocami internetowymi, możesz ją zwiększyć nawet kilkunastokrotnie!

Darmowy makijaż
Zmiana wyglądu Windows
Chcesz błyskawicznie i kompleksowo zmienić wygląd Windows? Nie musisz się trudzić projektowaniem elementów interfejsu. Wykorzystaj gotowe tematy graficzne.

Egzamin na niby
Tworzenie testów sprawdzających wiedzę
Przygotowujesz się do egzaminu i chciałbyś sprawdzić swoją wiedzę z jakiegoś przedmiotu czy zagadnienia? Najlepszym sprawdzianem byłby odpowiedni test kompetencyjny. Nie masz takiego testu? To nie problem. Możesz go sam ułożyć w prosty sposób za pomocą odpowiedniego oprogramowania.

Nic nie płacisz
Przydatne programy freeware
Freeware udostępnianie innym efektów własnej pracy za darmo. Idea może się wydawać bezsensowna, ale się sprawdza. Dla programisty jest to sposób wyrobienia sobie marki, a dla użytkowników okazja bezpłatnego skorzystania z dobrej aplikacji. Prezentujemy kilka programów freeware z różnych dziedzin.

Nie tylko Start
Szybkie uruchamianie programów w Windows XP
Klikanie skrótów do aplikacji w menu Start nie jest jedynym sposobem uruchamiania programów w systemie Windows. Jeżeli zmienisz nieco swoje przyzwyczajenia, możesz mieć znacznie szybszy dostęp do aplikacji, dokumentów, czy nawet wyszukiwarek internetowych.

Swoboda wyboru
Skrypty w Windows odc. 4
Uruchamiając w komputerze programy, otrzymujesz wyniki ich działań. W zależności od uzyskanych rezultatów odpowiednio reagujesz. Za pomocą skryptów możesz zautomatyzować te zdarzenia. Wbuduj w skrypt odrobinę inteligencji.

Przyjazny Excel
Sztuczki do MS Office 2007
Jak błyskawicznie utworzyć wykres? Czy można zaokrąglić wyniki obliczeń? Odpowiedzi na te pytania, a także inne przydatne porady znajdziesz w naszym zestawie sztuczek do arkusza MS Excel w wersji 2007.

Do you speak..?
Test programów do nauki języka angielskiego
Język angielski szturmuje niemal wszystkie dziedziny życia. Chcesz mieć dobrą pracę? Ucz się angielskiego. Chcesz wyjechać za granicę? Musisz znać angielski. Rynek oferuje rozmaite metody nauki. Przetestowaliśmy komputerowe kursy nauki języka Szekspira, aby ułatwić ci wybór odpowiedniej formy edukacji w tej dziedzinie.

Przypisy i bibliografia
Automatyczne edytorskie funkcje Worda 2007
Pisząc pracę naukową, dłuższe wypracowanie, rozprawkę czy inną publikację, w której odwołujesz się do różnych opracowań, musisz podać źródła, z jakich korzystałeś. Ręczne wstukiwanie treści przypisów czy pozycji bibliograficznych jest dość mozolne. Word 2007 skutecznie cię wyręczy.

Zgoda buduje
Otwieranie dokumentów Office 2007 w jego starszych wersjach
Coraz więcej dokumentów popularnego pakietu Office pochodzi z najnowszej wersji 2007. Jednak nowy format dokumentów nie jest odczytywany przez starsze wersje pakietu. Pokazujemy, jak sobie z tym poradzić.

Wyrzucone raz na zawsze
Skuteczne usuwanie danych
Usunięcie plików do kosza, a potem jego wyczyszczenie nie daje gwarancji pozbycia się wszystkich danych. Jest jednak sposób wyrzucenia ich z komputera na zawsze. Wystarczy użyć odpowiedniego programu.

Szydełkowanie skryptu
Skrypty w Windows (odc. 3)
Skrypt ułatwia automatyzację operacji wykonywanych w systemie. Automatyzacja to nie tylko łączenie kilku czynności w jeden proces, ale także możliwość wielokrotnego wykonywania danej operacji. Chcesz na przykład, by skrypt wykonywał się sam w regularnych odstępach czasu? Wystarczy użyć pętli.

Sprytne działania
Tips & Tricks do Windows
Jak zlikwidować irytujące powiadomienia systemu? Jak samodzielnie ustawić komunikat dla domowników? Jak zablokować rejestr Windows? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszych poradach.

Start z płyty ratunkowej
Uruchamianie Linuksa bez instalowania
W celu zapoznania się z systemem Linux nie trzeba w ogóle przeprowadzać procesu instalacji. Dzięki dystrybucji Damn Small Linux możesz korzystać z tego systemu, gdzie chcesz, uruchamiając go z pendrivea lub z płyty CD.

Sposób na błędy
Jak sobie radzić z komunikatami błędów w Windows
"System Windows zakończył działanie po poważnym błędzie", "Operacja niedostępna, skontaktuj się z administratorem systemu", "Brak urządzenia lub urządzenie nie działa", błękitne ekrany Masz dość? Wyjaśniamy, co oznaczają niezrozumiałe komunikaty błędów Windows i jak sobie z nimi radzić.

Tajne przez poufne
Skuteczne szyfrowanie danych
Dane na twoim dysku twardym mogą być wykorzystane przeciwko tobie. Łatwo się przed tym uchronisz, stosując szyfrowanie. Zapewniamy, że możesz skorzystać z bardzo silnych algorytmów szyfrujących bez potrzeby kupowania specjalizowanych komercyjnych programów.

Coś nie pasuje?
Które programy nie będą działały w Windows Vista
Zanim się zdecydujesz na nowy system Windows Vista, sprawdź, czego nie uda ci się w nim zainstalować. Nie chcemy nikogo straszyć ani zniechęcać do przesiadki, jednak z pewnością masz swoje ulubione programy, które w Viście mogą nie działać.

Profesjonalnie i naukowo
Automatyczne edytorskie funkcje Worda 2007
Najnowszy Word 2007 to wszechstronne narzędzie do tworzenia dowolnych publikacji, zarówno elektronicznych, jak i drukowanych. Poznaj i wykorzystaj możliwości tego edytora tekstu, które automatyzują uciążliwe etapy tworzenia długich dokumentów, np. prac dyplomowych.

Odczytywanie z rejestru
Skrypty w Windows (cz. 2)
Skrypty to potężne narzędzie nie tylko dla administratorów Windows. Dzięki nim możesz łatwo modyfikować dowolne ustawienia systemu. Tym razem poznasz sposoby modyfikacji rejestru Windows.

Szmaragdowe okna
Funkcjonalny i efektowny pulpit w Linuksie
Emerald po angielsku znaczy szmaragd, a ten błyszczy i połyskuje. Właśnie takie mogą się stać okna w systemie Linux, jeśli użyjesz dekoratora Emerald. Ale dopiero gdy połączysz go z programem Beryl, twój pulpit nabierze blasku, a praca z Linuksem stanie się prawdziwą przyjemnością.

Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto