A A A

Strażnik twojego dziecka

PC Format 02/2016
Aplikacja ESET Parental Control to narzędzie, które daje rodzicom kontrolę nad urządzeniem mobilnym ich dziecka. Z tym numerem PC Formatu otrzymałeś półroczną licencję na program. Grzegorz Łukasik

Kontrola dostępu do aplikacji


Możesz zablokować dostęp nie tylko do stron WWW, ale i do wybranych aplikacji zainstalowanych w smartfonie dziecka. Rozwiń listę Blokowanie aplikacji i zmień ustawienia, klikając ikony obok wybranych programów. Tu także możesz skorzystać z sugestii twórców usługi, wybierając z listy u dołu ekranu odpowiedni przedział wiekowy.


Każdy program może zostać zablokowany, odblokowany albo oznaczony jako gra lub apka rozrywkowa. Dostęp do aplikacji dodanych do ostatniej kategorii można ograniczyć czasowo.


Rozwiń sekcję: Limity czasowe dla rozrywki i gier. Możesz tu ustawić dzienny limit czasu, który dziecko może spędzić w aplikacjach oznaczonych jako gry. Oddzielne wartości wybiera się dla Dzień szkolny i Dzień wolny od szkoły. Ustaw suwaki na wybranych wartościach w sekcji Zakres czasu.


Dodatkowo możesz wybrać dni i godziny, w których dziecko będzie mogło uruchamiać gry w ramach przyznanego limitu czasowego. W sekcji Ograniczenia czasowe zaznacz godziny odpowiednie dla każdego z dni. Możesz np. uniemożliwić granie w czasie lekcji lub całkowicie odblokować dostęp do gier w weekendy.


Jeśli w ogóle nie chcesz limitować dostępu do gier i rozrywki, zaznacz pole: Nie ograniczaj czasu na rozrywkę i gry. Zakończ konfigurację, klikając Zapisz.

Dostęp tymczasowy

W momencie, gdy dziecko spróbuje uruchomić aplikację lub stronę internetową, która została przez ciebie zablokowana, na ekranie jego urządzenia wyświetli się komunikat o braku dostępu. Dziecko może jednak poprosić o tymczasowe odblokowanie aplikacji lub strony.


Na ekranie komunikatu powinno kliknąć przycisk Poproś rodziców. Na twoim telefonie, w pasku powiadomień, pojawi się informacja o prośbie dziecka.


Kliknij komunikat i wybierz ZEZWÓL albo NIE AKCEPTUJ. W przypadku prośby o odblokowanie dostępu do aplikacji z grupy gry i rozrywka możesz wybrać, na jak długo zostanie zdjęta blokada. Kliknij Zezwól do 13:59, a potem wybierz godzinę, do której dziecko będzie mogło używać programu.


Na telefonie dziecka pojawi się informacja o czasie, jaki otrzymało na zabawę.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
taraj
taraj
25 kwietnia 2016, 13:34
Kiedyś nie bylo aplikacji to sledzilo sie dziecko z balkonu :)
avatar
Livia
25 kwietnia 2016, 11:48
Dochodzi do tego że musimy nasze dzieci śledzić w tym co robią.. My z dzieckiem korzystamy z komputera i uczymy jak bezpiecznie korzystać. Gry i aplikacje są też dobierane do wieku i zainteresowań córki. Ostatnio polubiła aplikację Baby Fame o której słyszeliśmy od rodziców z jej szkoły... Długo z niej nie korzystamy ale staje się bardzo popularna wśród dzieci 5-10 lat :)
Najnowsze aktualności

Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook, aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.

Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto