Pełnometrażowe filmy na YouTube
13 października 2008
Dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy CBS a należącym do Google serwisem YouTube internauci mogą już oglądać całe odcinki najgłośniejszych przed kilku laty seriali produkowanych przez amerykańską sieć CBS, takich jak np. MacGyver czy Beverly Hills 90210.

Musashi cooler VGA dla overclockerów
13 października 2008
Japońska firma Scythe po raz pierwszy wkroczyła na rynek zestawów chłodzących do kart graficznych, od razu z mocnym uderzeniem – dwuwentylatorowym zestawem SCVMS-1000 "The Musashi", którego wydajność powinna wystarczyć wymagającym overclockerom.

Wadliwe notebooki Apple
13 października 2008
Koncern Apple wydał oświadczenie, w którym oficjalnie przyznaje, że w niektórych modelach laptopów produkowanych przez Apple zainstalowane są wadliwe układy graficzne firmy Nvidia.

Adapter, który zmieni kartę SD na CF
13 października 2008
Delkin Devices zaprezentowała adapter, który pozwoli zamienić karty SD/SDHC na urządzenia typu Compact Flash. Dzięki tej funkcji użytkownicy z łatwością uruchomią karty w urządzeniach obsługujących różne rodzaje nośników pamięci.

Podkręcone karty z serii Dark Knight
13 października 2008
Asus zaprezentował pięć nowych, fabrycznie podkręconych kart graficznych z Dark Knight Fansink, dostarczając ekstremalne chłodzenie i niski poziom hałasu. Trzy z nich oparte są na Advanced Micro Devices HD 4870, a dwie z wykorzystaniem procesora graficznego Nvidia GeForce 9800 GTX.


Pamięci holograficzne
10 października 2008
Firma InPhase zapowiada, że już w przyszłym roku wprowadzi na rynek pierwsze dyski i urządzenia, w których zostaną zastosowane pamięci holograficzne.

Szyfrowanie, którego nie można złamać?
10 października 2008
Naukowcy z Uniwersytetu w Wiedniu opracowali nowoczesną metodę szyfrowania, jak twierdzą, odporną na wszelkie próby złamania. Kwantowa kryptografia, w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych metod szyfrowania danych, nie korzysta z obliczeń matematycznych.


Netbook Eee PC z dotykowym ekranem
10 października 2008
Firma Asustek Computer zamierza wzbogacić swoją ofertę netbooków z serii Eee PC o kilka modeli w wersji z dotykowym ekranem. Pierwsze egzemplarze nowych produktów zostaną zaprezentowane na targach elektroniki użytkowej CES 2009, które rozpoczną się 8 stycznia.

Premiera procesora Core i7
10 października 2008
Opublikowano informacje, zgodnie z którymi na 17 listopada br. zaplanowano premierę rynkową najnowszej generacji procesorów Intela o nazwie Core i7, opartych na architekturze Nehalem i wykonanych w technologii 45 nm.

Dwie klawiatury od Razera
9 października 2008
Razer zaprezentował dwie nowe klawiatury skierowane głównie do graczy – wariacje na temat znanego modelu Lycosa.

Nowa oferta - prepaidowy Play Online
9 października 2008
Rzecznik prasowy Play Marcin Gruszka zapowiedział, że już od 10 października br. dostępna będzie nowa oferta internetowa tego operatora – prepaid na transmisję danych Play Online.

Ogromna popularność newsletterów
9 października 2008
Aż 87 proc. internautów korzysta z co najmniej jednego newslettera. 40 proc. odbiera więcej niż trzy biuletyny elektroniczne.

XDepth Raw - nowa technologia kompresji plików
9 października 2008
23 października br. podczas nowojorskiej konferencji i targów PDN PhotoPlus International Conference +Expo nastąpi oficjalna prezentacja nowej technologii opracowanej przez firmę Trellis Management.

Żarówki zamiast hotspotów
9 października 2008
Uniwersytet Bostoński uruchomił program badawczy "Smart Lightning", wspierany finansowo przez amerykańską National Science Foundation. Celem programu jest opracowanie nowej generacji technologii komunikacji bezprzewodowej opartej na widzialnym świetle, a nie jak dziś, na falach radiowych.

Nowa płyta główna FOXCONN z serii GREEN
9 października 2008
FOXCONN przedstawił drugą generację płyt głównych z serii GREEN, której najnowszym przedstawicielem jest płyta G45MG wyposażona w chipset Intel G45.

Pyknij w gierkę na pykam.pl
9 października 2008
Gadu-Gadu uruchomiło nowy serwis z grami, Pykam.pl, w którym użytkownicy znajdą setki gier multimedialnych pogrupowanych w kategorie tematyczne. Szeroka gama tytułów umili wolne chwile w domu, pracy i szkole.

Pierwszy laptop z czterordzeniowym procesorem - stworzony dla graczy
8 października 2008
Firma Asus, wprowadzając na rynek serię laptopów Asus G71, jednoznacznie określiła, że jest to sprzęt przeznaczony dla graczy. Właśnie zadebiutował najnowszy model z serii – pierwszy, w którym zamontowano czterordzeniowy, mobilny procesor Intela, dysponujący potężną mocą.

Najnowsze artykuły

Muzyczne wspomnienia
Zniknęła ci lista odtwarzania na Spotify? Tak ją przywrócisz
Jeśli zdarzyło ci się przypadkiem lub pod wpływem impulsu usunąć playlistę z serwisu strumieniującego muzykę Spotify, ale chcesz ją przywrócić, to istnieje taka możliwość. Wystarczy tylko kilka kroków. Paula Jeziorska

Migracja danych z Google Play Music do YouTube Music
Poradnik: jak przenieść zasoby muzyczne między aplikacjami
Niedawno pisaliśmy o końcu Google Play Music. Zamiast niego pojawi się YouTube Music. Co jednak zrobić, jeśli korzystaliśmy z apki Googlea, mamy wykupione za jej pośrednictwem zbiory muzyczne i muzykę wgraną do programu? Czekać nas będzie migracja danych. Paula Jeziorska

Dane bezpieczne w chmurze. Sprawdzamy Cloud Backup od nazwa.pl
Dane bezpieczne w chmurze [poradnik we współpracy z nazwa.pl]
Użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy archiwizują swoje dane i takich, którzy zaczną to robić po tym, gdy już raz je stracą. Pół biedy, jeśli do krainy padniętych dysków odejdzie tylko ten systemowy, bo Windowsa i programy można szybko zainstalować od nowa. A co, jeśli utraci się archiwum zdjęć lub dokumentów? [poradnik we współpracy z nazwa.pl]

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA

Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto