Opera 50.0.2762.45

Rekomendacja PC Format!

Data aktualizacji: 5 stycznia 2018
Liczba pobrań: 38677
Ocena redakcji
 
Producent: Opera Software ASA
Licencja: Freeware
Systemy operacyjne: Windows (XP, Vista, 7, 8, 10), Mac OS X (10.6 Snow Leopard, 10.7 Lion)

Umieść box z programem Opera u siebie na stronie

Opera jest wielofunkcyjną przeglądarką internetową oferująca wiele przyjaznych użytkownikowi rozwiązań. Obsługuje przeglądanie stron w kartach, posiada wbudowany menedżer plików, system blokujący wyskakujące okna czy jeden z najłatwiejszych i zapewniający duże możliwości konfiguracji, interfejs. Dodatkowo Opera zapewnia szeroki wybór udogodnień dla osób niepełnosprawnych jak moduły umożliwiające sterowanie głosem czy funkcje płynnego powiększania i pomniejszania strony. Nie zabrakło również wbudowanego klienta poczty e-mail i grup dyskusyjnych.

Opera

Operze można nadać własny wygląd dzięki całkiem nowemu zestawowi motywów. Opera łączy się z siecią w rekordowym czasie dzięki udoskonaleniom przyspieszającym uruchamianie i szybkiemu wczytywaniu stron. Błyskawiczne wczytywanie kart pozwala uruchamiać i wyłączać przeglądarkę w mgnieniu oka. Strony WWW też są szybciej wczytywane.

Opera umożliwia twoim ulubionym witrynom używać kamery internetowej Twojego komputera do robienia zdjęć w przeglądarce. Wprowadzono też obsługę standardów WebRTC, przeciągania i upuszczania w HTML5, animacji i przejść CSS3, interfejsu Do-Not-Track oraz CSS Generated Content for Paged Media.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
dawidsab
30 stycznia 2017, 16:26
pieterman09: Co kto woli i co kto uważa za priorytet :oczy: . Już na niektórych stronach (np. "Onet.pl", "Komputer Świat" czy "PAYBACK") pojawia się komunikat o wyłączeniu programu/wtyczki blokującej reklamy. Niebawem te wszystkie wtyczki blokujące będą nic nie warte, bo będzie tak, że CHCESZ MIEĆ DARMOWE TREŚCI W INTERNECIE = OGLĄDAJ REKLAMY :P .
zgłoś do moderacji »
pieterman09
30 stycznia 2017, 16:02
ciekawsze od oszczędzania energii jest wbudowane blokowanie reklam i VPN :]
zgłoś do moderacji »
dawidsab
30 stycznia 2017, 15:56
Witam! Gdzieś czytałem, że „Operę” ogłoszono przeglądarką roku 2017 :oczy: . Poza tym „Opera 42” została wyposażona w funkcję „Oszczędzanie baterii”, która może się okazać szczególnie przydatna użytkownikom urządzeń mobilnych (np. laptopów czy tabletów).
zgłoś do moderacji »
28 czerwca 2014, 20:30
Od którejś wersji wstecz Opera nie jest tym czym była kiedyś. Działa wolniej, jest mniej stabilna. Poza tym pojawiają się dziwne błędy. Klikasz "PPM" aby zapisać grafikę, a przeglądarka zamyka kartę, albo przenosi w inne miejsce, bądź wieczne odświeżanie strony "Google" i "YT". Jeśli Opera będzie tak dalej wyglądać, to wielka szkoda. Jestem przywiązany do tej przeglądarki i używam jej odkąd tylko mam połączenie z siecią.
zgłoś do moderacji »
WCZEŚNIEJSZE WERSJE

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto