Opera 37

Rekomendacja PC Format!

Data aktualizacji: 31 maja 2016
Liczba pobrań: 31935
Ocena redakcji
 
Producent: Opera Software ASA
Licencja: Freeware
Systemy operacyjne: Windows (7, Vista, XP, 8), Mac OS X (10.6 Snow Leopard, 10.7 Lion)

Umieść box z programem Opera u siebie na stronie

Opera jest wielofunkcyjną przeglądarką internetową oferująca wiele przyjaznych użytkownikowi rozwiązań. Obsługuje przeglądanie stron w kartach, posiada wbudowany menedżer plików, system blokujący wyskakujące okna czy jeden z najłatwiejszych i zapewniający duże możliwości konfiguracji, interfejs. Dodatkowo Opera zapewnia szeroki wybór udogodnień dla osób niepełnosprawnych jak moduły umożliwiające sterowanie głosem czy funkcje płynnego powiększania i pomniejszania strony. Nie zabrakło również wbudowanego klienta poczty e-mail i grup dyskusyjnych.

Opera 21 - co nowego?

W najnowszej wersji oznaczonej numerem 21 zastosowano technologię aura, która pozwala na płynniejsze skalowanie efektów graficznych, dzięki czemu przekłada się to też na wydajniejszą pracę przeglądarki. Oprócz tego wprowadzono możliwość ustawienia wyświetlania pełnego adresu URL, który w poprzednich wersjach był uproszczony.

Opera

Operze można nadać własny wygląd dzięki całkiem nowemu zestawowi motywów. Opera łączy się z siecią w rekordowym czasie dzięki udoskonaleniom przyspieszającym uruchamianie i szybkiemu wczytywaniu stron. Błyskawiczne wczytywanie kart pozwala uruchamiać i wyłączać przeglądarkę w mgnieniu oka. Strony WWW też są szybciej wczytywane.

Opera umożliwia twoim ulubionym witrynom używać kamery internetowej Twojego komputera do robienia zdjęć w przeglądarce. Wprowadzono też obsługę standardów WebRTC, przeciągania i upuszczania w HTML5, animacji i przejść CSS3, interfejsu Do-Not-Track oraz CSS Generated Content for Paged Media.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
dawidsab
30 stycznia 2017, 16:26
pieterman09: Co kto woli i co kto uważa za priorytet :oczy: . Już na niektórych stronach (np. "Onet.pl", "Komputer Świat" czy "PAYBACK") pojawia się komunikat o wyłączeniu programu/wtyczki blokującej reklamy. Niebawem te wszystkie wtyczki blokujące będą nic nie warte, bo będzie tak, że CHCESZ MIEĆ DARMOWE TREŚCI W INTERNECIE = OGLĄDAJ REKLAMY :P .
zgłoś do moderacji »
30 stycznia 2017, 16:02
ciekawsze od oszczędzania energii jest wbudowane blokowanie reklam i VPN :]
zgłoś do moderacji »
dawidsab
30 stycznia 2017, 15:56
Witam! Gdzieś czytałem, że „Operę” ogłoszono przeglądarką roku 2017 :oczy: . Poza tym „Opera 42” została wyposażona w funkcję „Oszczędzanie baterii”, która może się okazać szczególnie przydatna użytkownikom urządzeń mobilnych (np. laptopów czy tabletów).
zgłoś do moderacji »
28 czerwca 2014, 20:30
Od którejś wersji wstecz Opera nie jest tym czym była kiedyś. Działa wolniej, jest mniej stabilna. Poza tym pojawiają się dziwne błędy. Klikasz "PPM" aby zapisać grafikę, a przeglądarka zamyka kartę, albo przenosi w inne miejsce, bądź wieczne odświeżanie strony "Google" i "YT". Jeśli Opera będzie tak dalej wyglądać, to wielka szkoda. Jestem przywiązany do tej przeglądarki i używam jej odkąd tylko mam połączenie z siecią.
zgłoś do moderacji »
WCZEŚNIEJSZE WERSJE

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto